Anasayfa   İletişim  

Bu site en iyi Mozilla Firefox tarayıcı ile görüntülenir.

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çoklu önyüklemeli sistemde Windows 7'yi kaldırma
Çoklu önyüklemeli sistemde Windows 7'yi kaldırma

Windows Vista işletim sistemi gibi Windows'un önceki bir sürümünün de çalıştığı bir bilgisayarda Windows 7 ile çoklu önyüklemeli sistem çalışıyorsa, bilgisayarın nasıl kurulduğuna bağlı olarak Windows 7 sistemini güvenli olarak kaldırabilirsiniz.

Bunu yapmak için Windows 7 programının bulunduğu bölümü biçimlendirmeniz ya da tamamen silmeniz gerekir. Bu işlem önceki işletim sisteminin disk alanını kazanmasına izin verir.

Başlamadan önce, programlarınızı, dosyalarınızı ve ayarlarınızı yedeklemelisiniz. Bölüm biçimlendirildiğinde veya silindiğinde bölümdeki tüm dosyalar silinir. Verilerin yedeklenmesi hakkında daha fazla bilgi için Yardım ve Destek'te "yedekleme" terimini arayın. Çoklu önyükleme hakkında daha fazla bilgi için bkz. Bilgisayarımda birden çok işletim sistemine (çoklu önyükleme) sahip olabilir miyim?

Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

Uyarılar

Çoklu önyüklemeli yapılandırmada önceki Windows'u biçimlendirmeyin veya silmeyin. Böyle yapılması bilgisayarınızın çalışamaz duruma gelmesine neden olabilir. Bunun nedeni, bilgisayarın yüklü olan önceki Windows sürümü başlangıç dosyalarını kullanmasıdır. Daha fazla bilgi için bkz. Birden çok işletim sistemi yükleme (çoklu önyükleme).

Önceki Windows sürümü bilgisayara Windows 7 yüklendikten sonra yüklendiyse, bu durumda Windows 7 programının silinmesi bilgisayarın çalışamaz duruma gelmesine neden olabilir.

kaynak:microsoft.com
82688081_3749748_4241322423441.gif
Bir masal var yaşar, uzaklarda
Bu ömür yetmez ona kavuşmaya

b-491535-sdrhd.gif
O zaman kaldırması biraz sorun olabilir.
Ölüm ölüm dediğin nedir ki gülüm?
Ben senin için ölmeyi göze almışım.

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

10tl.net Destek Forumu -