Anasayfa   İletişim  


Bu site en iyi Mozilla Firefox tarayıcı ile görüntülenir.

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Document Foundation kuruluşuna destek
#1
Geçtiğimiz hafta içinde, OpenOffice.org'a destek veren grubun çoğunluğu Oracle'ın yönetiminde olan OpenOffice.org projesinden ayrılarak The Document Foundation'ı kurdular.Red Hat, Google, Novell gibi firmalarca desteklenen bu organizasyon, ilk ürünleri olan LibreOffice'ın beta sürümünü yayınladı. OpenOffice.org temeli alınarak hazırlanan bu yazılıma ve kurulan organizasyona libreoffice.org adresinden ulaşılabilir.
Biz de Linux Kullanıcıları Derneği ve OpenOffice.org Türkiye olarak bu oluşuma destek verdik. Kendilerine gönderdiğimiz İngilizce destek yazısının Türkçe karşılığını aşağıda bulabilirsiniz:
"OpenOffice.org projesinin geleceği, Türkiye menşeli Özgür Yazılım toplulukları ve kullanıcılarının kafasında bir süredir kaygılar ve belirsizlik yaratmaktaydı. Bu konuda geliştirdiğiniz inisiyatifi büyük bir sevinçle karşıladık.
Yeni adıyla LibreOffice, uzun yılların paha biçilemez gönüllü emekleri ile büyük bir birikim haline geldi ve bu sayede kullanıcıların en temel ihtiyaçlarından birini karşılıyor. Bu kadar önemli bir yazılımın, bir firma yerine özgür yazılım camiasının geliştirme süreci içinde yer alması hepimiz için bir kazançtır. Girişiminizin Özgür Yazılım'ın geleceğine şimdiden önemli bir katkı sağlayacağına, LibreOffice'in daha hızlı ve verimli geliştirilebilmesi için yeni fırsatlar yaratacağına inanıyoruz.
Linux Kullanıcıları Derneği ve OpenOffice.org Türkiye olarak desteğimizi sunuyor, Türkiye'deki kullanıcıların LibreOffice'den haberdar olmaları ve kullanmaları için elimizden geleni yapmaya hazır olduğumuzu bildiriyoruz.
Linux Kullanıcıları Derneği - Türkiye
OpenOffice.org Türkiye"
82688081_3749748_4241322423441.gif
Bir masal var yaşar, uzaklarda
Bu ömür yetmez ona kavuşmaya


b-491535-sdrhd.gif
Cevapla
#2
Linux kullanıcıları için mi geçerli?
Ölüm ölüm dediğin nedir ki gülüm?
Ben senin için ölmeyi göze almışım.
Cevapla


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi10tl.net Destek Forumu -