Anasayfa İletişim  


Bu site en iyi Mozilla Firefox tarayıcı ile görüntülenir.

Facebook
Twitter
Google
Yukarı Git
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bedensel sorunlarınızı egzersizle çözün
#1
ead2e992bedensel_sorunlarinizi_egzersizle_cozun_1.jpg
Dayanılmaz baş ağrıları, sırt tutulmaları ve uykusuzluk yaşıyorsanız; çareyi ecza dolabında değil, kaslarınızda arayın. Egzersizle sorunlardan kurtulmak için önerilerilere kulak verin.

DEPRESYONA KARŞI YÜZMEYİ DENEYİN

Yüzme sadece tüm vücudu çalıştırmakla kalmıyor, zihinsel rahatlama da sağlıyor. Yapılan son araştırmalara göre, düzenli olarak yüzen kişilerin dörtte üçü kendini daha rahat ve stresten arınmış hissediyor.

DİZLERİNİZ İÇİN PİLATES BANTLARI

Dizleriniz ağrıdığı ve güçsüz olduğu için bu bölgeye yönelik egzersizler yapmaktan çekinmeyin. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki; esneme egzersizleri, kronik diz ağrılarına, ameliyatlardan çok daha iyi geliyor. Alt ve üst bacak arasındaki dengeyi sağlamadığınız takdirde dizlerinizde ağrılar olması normal. Bu yüzden pilates bantlarını kullanarak bacaklarınızın hem üst, hem alt kısımlarına yönelik çalışın. Bacaklarınızı esnetin.

BAŞINIZ AĞRIYORSA DANS EDİN

Araştırmalara göre; aerobik egzersizleri migrene ilaçlardan daha iyi geliyor. Çünkü bu tarz egzersizler, vücuttaki doğal ağrı kesici kimyasallarını açığa çıkarıyor. Dans sırasında kalbe çok fazla kan pompalandığı için stres azalıyor, baş ağrısı hafifliyor.

UYKU SORUNUNUZ VARSA KOŞUN

Uykusuzluğun temel nedeni genellikle strestir. Koşu, vücutta yarattığı olumlu etkiler sayesinde derin uykuya daha kolay ulaşmanızı sağlar.

SIRTINIZ AĞRIYORSA PİLATES YAPIN

Güçsüz karın kasları ve zayıf postür; sırt ağrılarına neden olabilir. Kasları güçlendirmenin en iyi yolu pilates yapmaktır. Böylece vücut ağırlığınız, omurganızdan çok kaslarınıza biner.

KAS AĞRISINA KARŞI BUZ VE ESNEME HAREKETLERİ

Fitness Eğitmeni Aydın Özden; ağrılara karşı önerilerde bulundu:

- Boyun ağrısı olan kişiler ne işle uğraşırlarsa uğraşsınlar; sık sık mola vermeli. Kısa süreli yürüyüşlerin yanısıra boyun, sırt, omuz ve göğüs için gerinme ve esneme egzersizleri de yapılmalı.

- Kaslar aşırı ve yanlış kullanılınca yıpranır. Kaslar çalıştırıldıktan sonra, gerinme egzersizleri ile yumuşatılmalı. Kas ağrınız varsa; ağrıyan bölgeye 20 dakikayı geçmeyecek şekilde buz tedavisi uygulayın. Ayrıca esneme hareketleri de kas ağrısına iyi gelir. Uzman kişiler tarafından yapılan masajlar da yarar sağlar
Gizli_Sakli, proud to be a member of Teknolojik since Aug 2013.
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi10tl.net Destek Forumu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping