Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nokia kendisini bilgisayar yazılım şirketi ilan etti
Yorum Sayısı: 3,833
Konu Sayısı: 3,634
Rep Puanı: 6,050
Meslek: İşletme
İşletim Sistemi: win7
Bilgisayarım: phılıps
İnternet Tarayıcı: Google Chrome
Takim: galatasaray
Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

Nokia artık bir telefon imalatçısı değil, bir yazılım şirketi olduğunu beyan etti. Nokia 19.yy’da kauçuk imali yapan bir firma olarak ticaret hayatına başladı şu an dünya genelinde geniş bir cep telefonu üretim çeşitliliğine sahip bir firma olarak biliniyor. Şirketin cep telefonu pazarı, çok ucuz telefonlardan en yüksek teknolojiye sahip smartphone telefonlar’a kadar çok geniş bir yelpazeyi kapsıyor. Şirket bu özelliğini korurken, 2010′un ilk yarısında piyasaya çıkardığı yanlızca 22 model ( 2009 yılının 2. yarısında 35 model çıkarmıştı) ile telefon filosunun gücünü artırmaya başladı. Firmanın Asya Pasifik pazarlama müdürü, Will Harris, “şirketimiz bir geçiş döneminde, bizim geleceğimiz yazılım, donanım değil” dedi. Cep telefonu devi yakında modernize edilmiş Symbian 3 ve erken Symbian 4′lü açık kaynak Symbian serileri 60 platformu çıkarıyor ve aynı zamanda, Linux-temelli MeeGo işletim sistemi olan ilk cihazları piyasaya çıkarma sürecinde bulunuyor. Bu işlemler tamamlandığında, Nokia’ın tüm filosu için şimdilik sadece 3 smartphone platformu olacak(seri 40, Symbian 4 ve MeeGo)- Her üç platformda, şirketin tüm cihazlarında uygulanabilir kendi Qt framework vasıtasıyla 3. grup’dan geliştirilmeye müsait. Harris” aynı gün içersinde etkin bir şekilde cihazların hepsini piyasaya çıkarabiliriz, çünkü hepside aynı platformda üretiliyor”dedi.
82688081_3749748_4241322423441.gif
Bir masal var yaşar, uzaklarda
Bu ömür yetmez ona kavuşmaya

b-491535-sdrhd.gif
Yorum Sayısı: 724
Konu Sayısı: 292
Rep Puanı: 111
İşletim Sistemi: Windows 7 Home Basic
Bilgisayarım: Samsung NP-R580 JS03TR
İnternet Tarayıcı: Opera
Takim: galatasaray
Ekran kartı: Nvidia GeForce
Bellek: 4 GB DDR3
İşlemci: Intel Core i3
Adam akıllı telefon üretmiyorlar ki. Yazılım şirketi olsa ne olur ki? zaten yazılımlarını kullanan pek yok. Sürekli sertifika yüzünden telefonunu çok oluyor. Aslında sertifikayı kaldırmaları lazım. Ben de dahil mağdur oluyoruz. Telefon özgürlüğümüz kısıtlanıyor.
Ölüm ölüm dediğin nedir ki gülüm?
Ben senin için ölmeyi göze almışım.
« Önceki Konu | Sonraki Konu »

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

10tl.net Destek Forumu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping