Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İnternet bağlantınıza dair pratik ipuçları!
Yorum Sayısı: 3,833
Konu Sayısı: 3,634
Üyelik Tarihi:
 Sep 2011
Rep Puanı: 6,050
Cinsiyet: Erkek
Meslek: İşletme
İşletim Sistemi: win7
Bilgisayarım: phılıps
İnternet Tarayıcı: Google Chrome
Nerden: Dünyadan
Takim: galatasaray
#1
internet-baglantiniza-dair-pratik-ipucla...80622.Jpeg

Her odadan internet çekmeyince işleriniz veya oyun keyfiniz yarım mı kalıyor? Sorun elbette çözümsüz değil. Baştan aşağı tüm evi gezip hangi noktadan en iyi bağlantı sağlayabilirim derdi, kablosuz ağ genişletici ürünleri ile son buluyor! Bir elinizde akıllı telefonunuz veya diz üstü bilgisayarınız, diğer elinizde modeminizle oda oda gezmenize gerek kalmadan bağlantı probleminize son verin.

İşte adım adım pratik çözümler ve alternatif yöntemler…

ZyXEL Ürün ve İş Geliştirme Müdürü Şamil Doğan milliyet.com.tr’nin sorularını yanıtladı.


1. Evde internet bağlantı kalitesini nasıl artırabiliriz?

Evde internet bağlantı kalitesini Powerline Ethernet Adaptörü ve Kablosuz Genişletici cihazları ile artırabilirsiniz. Powerline Ethernet Adaptörü ile internetinizi elektrik hattı üzerinden taşıyabilirsiniz. Kablosuz Genişletici cihazları ile ise kablosuz ağınızı kolayca genişletebilirsiniz.

2. Pratikte yapmamız gerekenler nelerdir?

“Tak-çalıştır” avantajı sunan, kolay ve sorunsuz bir şekilde çalışan kompakt ürünler ile birlikte ağınızı genişletmek artık çok kolay. Powerline Ethernet Adaptörü ve Kablosuz Genişletici cihazları, üzerlerinde bulunan tek tuş ile bağlanma kolaylığı sunar.

3. ZyXEL’in sunduğu iki alternatif var. Bunların farkı nedir?

ZyXEL’in sunduğu iki alternatiften biri olan Powerline Ethernet Adaptörü, elektrik hattı üzerinden internet bağlantınızı sinyalinizin zayıf olduğu noktalara taşır. Bu cihazlar, elektrik hattı üzerinden birbirleri ile haberleşerek internet erişiminizi evinizin herhangi bir noktasına aktarır. Tek tuş ile kurulum kolaylığı sunulan bu yöntemde; cihazınızın birini modemin bulunduğu odada, diğerini ise sinyalin zayıf olduğu odada konumlandırmanız gerekir.

Diğer alternatif ise Kablosuz Genişleticilerdir. Bu cihazlar kablosuz ağları genişletme olanağı sunan ve pazarda oldukça tercih edilen ürünleridir. Aynı zamanda enerji tasarrufu sağlayan bu ürün ile kablosuz bağlantı kapsama alanını artırmak ve evinizin her köşesinde internet bağlantısının keyfine varabilirsiniz. Tek tuş ile bağlanma özelliği sağlayan WPS sayesinde, modeminizle kolayca bağlantı kurabilirsiniz. Ürünün Universal Repeater özelliğiyle de marka bağımsız olarak herhangi bir modem ile kablosuz bir şekilde iletişime geçebilirsiniz.

4. Hangi durumlarda, hangi ürün grubunu kullanabiliriz? Neden?

Powerline Ethernet Adaptörleri, yapısal özelliklere bağlı olarak; duvarların kalın olduğu eski tip binalarda, büyük ve geniş alanlarda ve çok katlı evlerde tercih edilebilir. Bunun yanında çevremizde bulunan çeşitli cihazlar tarafından oluşan elektromanyetik alanlar kablosuz ağınızın performansını düşürebilir. Bu tarz performans düşüklüğü yaşamamak için Powerline Ethernet Adaptörlerini tercih edebilirsiniz
Kablosuz Genişletici cihazları ise sinyalin daha zayıf olduğu noktalarda ağı genişletmek amaçlı kullanılabilir. Böylece yüksek bir internet performansına erişmek mümkün olur.

5. Tak çalıştır formatında olan bu ürünler gerçekten fişe takıldığında hemen aktif hale geliyor mu?

Powerline Ethernet Adaptörleri, fişe takıldıktan sonra tek bir tuşa basarak birbirleriyle haberleşebilir. Daha sonra üzerlerinde bulunan Reset/Encrypt tuşu ile kurulumları kolayca yapılabilir. Bu işlemlerden sonra cihazlarınız yalnızca bir dakikada kurulur. Kablosuz Genişletici cihazların kurulumu, fişe takıldıktan sonra üzerlerinde bulunan WPS tuşuyla üç saniyede kolayca gerçekleşir.

6. Kablosuz ağ genişleticiler pratikte ne gibi fayda sağlıyor?

Kablosuz ağ genişleticiler, kapsama alanını kolayca genişletir, aynı zamanda verimli bir internet erişimi sunar. Kablosuz ağların sinyal kalitesini artıran bu ürünler, istikrarlı bir bağlantı sağlar. Kesintisiz bir internet deneyimi, HD video ve online oyun keyfinden ödün vermek istemeyen kullanıcılar için ideal bir üründür.

7. Evlerimizdeki internet erişim sorununun temelinde ne var?

Binaların yapısal özellikleri, bu konudaki en büyük etkenlerden biridir. Ayrıca modemlerin kablosuz çıkış gücü ile bulunulan lokasyondaki altyapı da erişimi doğrudan etkiler.

milliyet teknoloji
82688081_3749748_4241322423441.gif
Bir masal var yaşar, uzaklarda
Bu ömür yetmez ona kavuşmaya


b-491535-sdrhd.gif
Cevapla
« Önceki Konu | Sonraki Konu »


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi


10tl.net Destek Forumu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping