Anasayfa İletişim  

Bu site en iyi Mozilla Firefox tarayıcı ile görüntülenir.

Facebook
Twitter
Google
Yukarı Git
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çanak anten kirliliğine karşı radikal adım
173725.jpg
Şehirlerde anten kirliliğine son verecek buluşun görüntüleri ilk kez ortaya çıktı. Türksat'ın katma değerli hizmetler kapsamında tamamladığı "Düzlemsel Anten Projesi" sonucunda, eski tip ve çanak antenleri tarihe gömecek bir teknoloji geliştirildi. Yarım metre en ve boyunda bir tablo inceliğinde olan ve kareden oluşan düzlemsel anten, binaların dış cephesine, balkon duvarlarına ya da benzeri yerlere yerleştirilebilecek.

FİYATI UYGUN OLACAK

TÜBİTAK'tan onay alan ürünün kısa zamanda pazara sunulması hedeflenirken, fiyatının da her tüketicinin alabileceği ucuzlukta olacağı öğrenildi. Montaj kolaylığı yanında şehir estetiğine çeki düzen verecek olan antenin panelinin içinde çok sayıda mini anten bulunuyor. Mini antenler, havadaki sinyali topluyor ve merkezdeki işlemciye iletiyor. Türksat Genel Müdürü Ensar Gül, "Çalışmalar son aşamaya geldi. Tüketiciye yakın zamanda sunulmasını hedefliyoruz" dedi. TÜBİTAK'ın geliştirdiği ince ve estetik antenin görüntülerine ise ilk kez Sabah'tan Uğur Becerikli ulaştı. Mavi renkli hazırlanan prototip antenin istenen renge boyanabileceği belirtiliyor.

kaynak: http://www.f5haber.com/gundem/canak-anteni-bitirecek-proje-haberi-173725/
82688081_3749748_4241322423441.gif
Bir masal var yaşar, uzaklarda
Bu ömür yetmez ona kavuşmaya

b-491535-sdrhd.gif
İyi güzel olur ama nasıl olacak o? Uydudan gelen yayını bir ışın gibi mi görüntü alacak?
Ölüm ölüm dediğin nedir ki gülüm?
Ben senin için ölmeyi göze almışım.
(15-02-2015, 03:27 PM)Teknolojik Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.İyi güzel olur ama nasıl olacak o? Uydudan gelen yayını bir ışın gibi mi görüntü alacak?

her nasıl bir yayın olacak bilmiyorum ama böyle birşey olursa çok iyi olur
82688081_3749748_4241322423441.gif
Bir masal var yaşar, uzaklarda
Bu ömür yetmez ona kavuşmaya

b-491535-sdrhd.gif
Tabii kirlilik yapıyor ama hepsi değişilmiyor. Teknoloji yeni yeni doğuyor.
Ölüm ölüm dediğin nedir ki gülüm?
Ben senin için ölmeyi göze almışım.

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

10tl.net Destek Forumu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping