Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sürücü Nedir?Sürücü Hakkında
Yorum Sayısı: 3,833
Konu Sayısı: 3,634
Rep Puanı: 6,050
Meslek: İşletme
İşletim Sistemi: win7
Bilgisayarım: phılıps
İnternet Tarayıcı: Google Chrome
Takim: galatasaray
Sürücü Nedir?

Sürücü, yazıcı, fare veya klavye gibi bir aygıtı denetleyen bir programdır. Tüm aygıtlar için bir sürücü programı gerekir.

Sürücüler aygıt ve aygıtı kullanan diğer programlar arasında bir çevirmen gibi çalışırlar. Her aygıtın yalnızca kendi sürücüsünün tanıyacağı özelleştirilmiş komut setleri vardır.

Bilgisayarınız Dell tarafından gerekli bütün sürücüler yüklenmiş halde gönderilir - ek bir kuruluma ya da yapılandırmaya gerek yoktur.

DİKKAT: Drivers and Utilities ortamı bilgisayarınızda olmayan işletim sistemleri için sürücüler içerebilir. İşletim sisteminiz için uygun olan yazılımı yüklediğinizden emin olun.
Klavye sürücüsü gibi birçok sürücü, Microsoft Windows işletim sistemi ile birlikte gelir. Aşağıdaki durumlarda sürücüler yüklemeniz gerekebilir:

İşletim sisteminizi yükseltirseniz.

İşletim sisteminizi yeniden yüklerseniz.

Yeni bir aygıt bağlarsanız veya yüklerseniz.
Sürücülerin Tanımlanması

Herhangi bir aygıtla ilgili bir sorun yaşıyorsanız, sorunun kaynağının sürücü olup olmadığını belirleyin ve gerekirse sürücüyü güncelleştirin.

Microsoft® Windows® XP

Başlat® Denetim Masası'nı tıklatın.

Kategori Seç altında Performans ve Bakım'ı tıklatın ve ardından Sistem'i tıklatın.

Sistem Özellikleri penceresinde Donanım sekmesini tıklatın ve Aygıt Yöneticisi'ni tıklatın.

Windows Vista®

Windows Vista başlat düğmesini ™ tıklatın ve Bilgisayar'ı sağ tıklatın.

Özellikler® Aygıt Yöneticisi'ni tıklatın.

NOT: Kullanıcı Hesabı Denetimi penceresi açılabilir. Bilgisayarda bir yöneticiyseniz Devam düğmesini tıklatın; değilseniz devam etmek için yöneticinize başvurun.
Listede aşağı inerek herhangi bir aygıt simgesinin yanında ünlem işareti (sarı bir daire içinde [!]) olup olmadığına bakın.

Aygıt adının yanında bir ünlem işareti varsa, sürücüyü yeniden yüklemeniz ya da yeni bir sürücü yüklemeniz gerekebilir (bkz. Sürücüleri ve Yardımcı Programları Yeniden Yükleme).

Sürücüleri ve Yardımcı Programları Yeniden Yükleme

DİKKAT: support.dell.com adresindeki Dell Support web sitesinde ve Drivers and Utilities ortamınızda Dell™ bilgisayarları için onaylanan sürücüler sağlanır. Başka kaynaklardan alınan sürücüler yüklerseniz, bilgisayarınız doğru çalışmayabilir.
Windows Aygıt Sürücüsü Geri Alma

Bir sürücüyü yükledikten veya güncelleştirdikten sonra bilgisayarınızda sorun oluşursa, sürücüyü önceden yüklü olan sürümle değiştirmek için Windows Aygıt Sürücüsü Geri Alma'yı kullanın.

Windows XP:

Başlat® Bilgisayarım® Özellikler® Donanım® Aygıt Yöneticisi'ni tıklatın.

Yeni sürücü kurulmuş olan aygıta sağ tuşla tıklatın sonra Özellikler'i tıklatın.

Sürücüler sekmesini® Sürücüyü Geri Al'ı tıklatın.

Windows Vista:

Windows Vista başlat düğmesini tıklatın ve Bilgisayar'ı sağ tıklatın.

NOT: Kullanıcı Hesabı Denetimi penceresi açılabilir. Bilgisayarda bir yöneticiyseniz Devam düğmesini tıklatın; değilseniz Aygıt Yöneticisine girmek için yöneticinize başvurun.
Yeni sürücü kurulmuş olan aygıta sağ tuşla tıklatın sonra Özellikler'i tıklatın.

Sürücüler sekmesini® Sürücüyü Geri Al'ı tıklatın.

Aygıt Sürücüsü Geri Alma sorunu çözmezse, bilgisayarınızı yeni sürücüyü yüklemeden önceki çalışma durumuna döndürmek için Sistem Geri Yükleme'yi kullanın (bkz. İşletim Sisteminizi Geri Yükleme).

Drivers and Utilities CD'sini Kullanma

Windows masaüstü görüntülenirken Drivers and Utilities ortamını takın.

Drivers and Utilities ortamını ilk kez kullanıyorsanız adım 2 konumuna gidin. İlk kez kullanmıyorsanız, adım 5 konumuna gidin.

Drivers and Utilities ortamı yükleme programı başladığında, ekrandaki komutları izleyin.

InstallShield Sihirbazı Tamamlandı penceresi göründüğünde, Drivers and Utilities ortamını çıkarın ve bilgisayarınızı yeniden başlatmak için Son'u tıklatın.

Windows masaüstünü gördüğünüzde, Drivers and Utilities ortamını yeniden takın.

Welcome Dell System Owner ekranında, İleri'yi tıklatın.

NOT: Drivers and Utilities ortamında sadece bilgisayarınızla birlikte gelen ekran sürücüleri görüntülenir. Ek donanım yüklediyseniz, yeni donanımın sürücüleri Drivers and Utilities ortamı tarafından görüntülenmeyebilir. Bu sürücüler görüntülenmezse, Drivers and Utilities programından çıkın. Sürücü bilgileri için aygıtla birlikte gelen belgelere bakın.
Ortamın bilgisayarınızda donanım algıladığını belirten bir mesaj görüntülenir.

Bilgisayarınız tarafından kullanılan sürücüler My Drivers'da görüntülenir-Drivers and Utilities programı bu bileşenleri sistem penceresinde tanımlar.

Yeniden yüklemek istediğiniz sürücüyü tıklatın ve ekrandaki yönergeleri izleyin.

Belirli bir sürücü listede yoksa, söz konusu sürücü işletim sisteminiz için gerekli değildir.

Sürücüleri El ile Yeniden Yükleme

Sürücü dosyalarını önceki bölümde açıklanan şekilde sabit sürücünüze çıkardıktan sonra:

Windows XP:

Başlat® Bilgisayarım® Özellikler® Donanım® Aygıt Yöneticisi'ni tıklatın.

Sürücüsünü yüklediğiniz aygıtın türünü (örneğin, Ses veya Video) çift tıklatın.

Sürücüsünü yüklediğiniz aygıtın adını çift tıklatın.

Sürücü sekmesi® Sürücüyü Güncelleştir seçeneğini tıklatın.

Listeden veya belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş)® İleri seçeneğini tıklatın.

Gözat'ı tıklatın ve sürücü dosyalarını önceden kopyaladığınız yeri bulun.

Uygun sürücünün adı göründüğünde İleri'yi tıklatın

Son'u tıklatın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Windows Vista:

Windows Vista başlat düğmesini tıklatın ve Bilgisayar'ı sağ tıklatın.

NOT: Kullanıcı Hesabı Denetimi penceresi açılabilir. Bilgisayarda bir yöneticiyseniz Devam düğmesini tıklatın; değilseniz Aygıt Yöneticisine girmek için yöneticinize başvurun.
Sürücüsünü yüklediğiniz aygıtın türünü (örneğin, Ses veya Video) çift tıklatın.

Sürücüsünü yüklediğiniz aygıtın adını çift tıklatın.

Sürücü sekmesini® Sürücüyü Güncelleştir® Sürücü yazılımı için bilgisayarıma gözat seçeneğini tıklatın.

Gözat'ı tıklatın ve sürücü dosyalarını önceden kopyaladığınız yeri bulun.

Uygun sürücünün adı göründüğünde, sürücünün adını® Tamam® İleri'yi tıklatın.

Son'u tıklatın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Microsoft® Windows® XP ve Windows Vista® İşletim Sistemlerinde Yazılım ve Donanım Sorunlarını Giderme

İşletim sistemi kurulumu sırasında bir aygıt algılanamazsa veya algılandığı halde, yanlış yapılandırılırsa, uyumsuzluğu çözmek için Donanım Sorun Gidericisi'ni kullanabilirsiniz.

Donanım Sorun Gidericisi'ni başlatmak için:

Windows XP:

Başlat® Yardım ve Destek'i tıklatın.

Arama alanına hardware troubleshooter (donanım sorunu giderme) yazın ve aramayı başlatmak için <Enter> tuşuna basın.

Sorun Çözme bölümünde Donanım Sorunu Giderici'yi tıklatın.

Donanım Sorun Giderici listesinde sorunu en iyi şekilde tanımlayan seçeneği belirleyin ve kalan sorun giderme adımlarını izlemek için İleri'yi tıklatın.

Windows Vista:

Windows Vista başlat düğmesini ve Yardım ve Destek'i tıklatın.

Ara alanına hardware troubleshooter (donanım sorun gidericisi) yazın ve aramayı başlatmak için <Enter> tuşuna basın.

Arama sonuçlarında sorunu en iyi şekilde tanımlayan seçeneği belirleyin ve kalan sorun giderme adımlarını izleyin.

İşletim Sisteminizi Geri Yükleme

İşletim sisteminizi aşağıdaki yollarla geri yükleyebilirsiniz:

Sistem Geri Yükleme bilgisayarınızı veri dosyalarını etkilemeden önce bir çalışma durumuna döndürür. İşletim sisteminizi geri yüklemek ve veri dosyalarınızı korumak için ilk çözüm olarak Sistem Geri Yükleme'yi kullanın.

Symantec tarafından sunulan Dell PC Geri Yükleme (Windows XP'de bulunur) ve Dell Fabrika Görüntüsünü Geri Yükleme (Windows Vista'da bulunur), sabit sürücünüzü bilgisayarınızı ilk satın aldığınız çalışma durumuna döndürür. Her ikisi de sabit sürücünüzdeki tüm verileri siler ve bilgisayarı aldıktan sonra yüklediğiniz tüm programları kaldırır. Dell PC Geri Yükleme'yi veya Dell Fabrika Görüntüsü Geri Yükleme'yi sadece Sistem Geri Yükleme ile işletim sistemi sorununuzu çözemediğinizde kullanın.

Bilgisayarınızla birlikte bir Operating System (İşletim Sisetmi) diski aldıysanız, işletim sisteminizi geri yüklemek için bu diski kullanabilirsiniz. Ancak, Operating System diskini kullanmak da sabit sürücünüzdeki tüm verileri siler. Diski sadece Sistem Geri Yükleme ile işletim sistemi sorununuzu çözemediğinizde kullanın.

Microsoft Windows Sistem Geri Yükleme'yi Kullanma

Windows işletim sistemleri, donanıma, yazılıma veya sistem ayarlarına yapılan değişiklikler bilgisayarı istenmeyen bir sistem durumuna getirmişse, bilgisayarınızı önceki bir sistem durumuna geri yüklemenizi (veri dosyalarını etkilemeden) sağlayan Sistem Geri Yükleme seçeneğini sağlar. Sistem Geri Yüklemenin bilgisayarınızda yaptığı hiçbir değişiklik geri alınamaz.

DİKKAT: Veri dosyalarınız düzenli olarak yedekleyin. Sistem Geri Yükleme, veri dosyalarınızı izlemez veya kurtarmaz.
NOT: Bu belgedeki yordamlar Windows varsayılan görünümü için yazılmıştır, bu nedenle Dell™ bilgisayarınızı Windows Klasik görünümüne ayarladığınızda bunlar geçerli olmayabilir.
Sistem Geri Yükleme'yi Başlatma

Windows XP:

DİKKAT: Bilgisayarı daha önceki bir sistem durumuna geri yüklemeden önce, açık dosyaları kaydedip kapatın ve açık programlardan çıkın. Sistem geri yükleme bitene kadar hiçbir dosyayı veya programı değiştirmeyin, açmayın veya silmeyin.
Başlat® Tüm Programlar® Aksesuarlar® Sistem Araçları® Sistem Geri Yükleme'yi tıklatın.

Bilgisayarımı önceki bir zamana geri yükle veya Geri yükleme noktası oluştur'u tıklatın.

İleri'yi tıklatın ve kalan ekran komutlarını izleyin.

Windows Vista:

Başlat düğmesini tıklatın.

Aramayı Başlat kutusuna System Restore (Sistem Geri Yükleme) yazın ve <Enter> tuşuna basın.

NOT: Kullanıcı Hesabı Denetimi penceresi açılabilir. Bilgisayarda bir yöneticiyseniz, Devam'ı tıklatın; aksi takdirde istediğiniz eyleme devam etmek için yöneticinize başvurun.
İleri'yi tıklatın ve ekranda kalan komutları izleyin.

Sistem Geri Yükleme'nin sorununuzu çözmemesi durumunda son sistem geri yüklemeyi geri alabilirsiniz.

Son Sistem Geri Yüklemeyi Geri Alma

DİKKAT: Son sistem geri yüklemesini geri almadan önce, açık dosyaları kaydedip kapatın ve açık programlardan çıkın. Sistem geri yükleme bitene kadar hiçbir dosyayı veya programı değiştirmeyin, açmayın veya silmeyin.
Windows XP:

Başlat® Tüm Programlar® Aksesuarlar® Sistem Araçları® Sistem Geri Yükleme'yi tıklatın.

Son geri yüklememi geri al'ı ve Devam'ı tıklatın.

Windows Vista:

Başlat düğmesini tıklatın.

Aramayı Başlat kutusuna System Restore (Sistem Geri Yükleme) yazın ve <Enter> tuşuna basın.

Son geri yüklememi geri al'ı ve Devam'ı tıklatın.

Sistem Geri Yükleme'yi Etkinleştirme

NOT: Windows Vista, düşük disk alanı olsa bile Sistem Geri Yükleme'yi devre dışı bırakmaz. Bu nedenle, aşağıdaki adımlar sadece Windows XP için geçerlidir.
Windows XP'yi 200 MB'den daha az kullanılabilir boş sabit disk alanıyla yeniden yüklerseniz, Sistem Geri Yükleme otomatik olarak devre dışı kalır.

Sistem Geri Yükleme'nin etkin olup olmadığını görmek için:

Başlat® Denetim Masası® Performans ve Bakım® Sistem'i tıklatın.

Sistem Geri Yükleme sekmesini tıklatın ve Sistem Geri Yükleme'yi kapat seçeneğinin işaretli olmadığından emin olun.

Dell™ PC Geri Yükleme ve Dell Fabrika Görüntüsü Geri Yükleme'yi Kullanma

DİKKAT: Dell PC Geri Yükleme ve Dell Fabrika Görüntüsü Geri Yükleme kullanıldığında sabit sürücünüzdeki tüm veriler kalıcı olarak silinir ve bilgisayarınızı aldıktan sonra yüklediğiniz tüm programlar veya sürücüler kaldırılır. Mümkünse, bu seçenekleri kullanmadan önce verilerinizi yedekleyin. PC Geri Yükleme'yi veya Dell Fabrika Görüntüsü Geri Yükleme'yi sadece Sistem Geri Yükleme ile işletim sistemi sorununuzu çözemediğinizde kullanın.
NOT: Symantec tarafından sunulan Dell PC Geri Yükleme ve Dell Fabrika Görüntüsü Geri Yükleme bazı ülkelerde veya belirli bilgisayarlarda kullanılamayabilir.
Dell PC Geri Yükleme'yi (Windows XP) veya Dell Fabrika Görüntüsü Geri Yükleme'yi (Windows Vista) işletim sisteminizi geri yüklemek için sadece son çözüm olarak kullanın. Bu seçenekler sabit sürücünüzü bilgisayarınızı ilk aldığınızdaki çalışma durumuna döndürür. Bilgisayarınızı aldıktan sonra eklediğiniz veri dosyaları dahil tüm program veya dosyalar sabit sürücüden kalıcı olarak silinir. Veri dosyaları belgeleri, elektronik tabloları, e-posta mesajlarını, dijital fotoğrafları, müzik dosyalarını vb. içerir. Mümkünse, PC Geri Yükleme'yi veya Fabrika Görüntüsü Geri Yükleme'yi kullanmadan önce tüm verileri yedekleyin.

Windows XP: Dell PC Geri Yükleme

PC Restore Kullanma:

Bilgisayarı açın.

Önyükleme işlemi sırasında ekranın üstünde www.dell.com yazan mavi bir çubuk görünür.

Mavi çubuğu görür görmez <Ctrl> <F11> tuş birleşimine basın.

<Ctrl><F11> tuş birleşimine zamanında basamazsanız, bilgisayarın başlamasının tamamlanmasına izin verin ve sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

DİKKAT: PC Geri Yükleme'ye devam etmek istemiyorsanız, Yeniden Başlat'ı tıklatın.
Restore (Geri Yükle) ve Confirm (Onayla) öğelerini tıklatın.

Geri yükleme işleminin tamamlanması 6 ila 10 dakika arasında sürer.

Sizden istendiğinde, bilgisayarı yeniden başlatmak için Son'u tıklatın.

NOT: Bilgisayarı el ile kapatmayın. Son'u tıklatın ve bilgisayarın yeniden başlamasına izin verin.
Sizden istendiğinde Evet'i tıklatın.

Bilgisayar yeniden başlar. Bilgisayar ilk çalışma durumuna döndürüldüğünden, açılan Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi gibi ekranlar, bilgisayar ilk kez açıldığında görünenlerle aynıdır.

İleri'yi tıklatın.

Sistem Geri Yükleme ekranı görüntülenir ve bilgisayar yeniden başlar.

Bilgisayar yeniden başladıktan sonra, Tamam'ı tıklatın.

PC Geri Yükleme'yi Kaldırma:

DİKKAT: Dell PC Geri Yükleme'yi sabit sürücüden kalıcı olarak kaldırmak, PC Geri Yükleme yardımcı programını bilgisayarınızdan siler. Dell PC Geri Yükleme'yi kaldırdıktan sonra bilgisayar işletim sisteminizi geri yüklemek için bu yardımcı programı kullanamazsınız.
Dell PC Geri Yükleme, sabit sürücünüzü bilgisayarınızı ilk aldığınızdaki çalışma durumuna döndürebilmenizi sağlar. Ek sabit disk alanı kazanmak için bile olsa PC Geri Yükleme'yi bilgisayarınızdan kaldırmamanız önerilir. PC Geri Yükleme'yi bilgisayarınızdan kaldırırsanız, bu yardımcı programı bir daha hiçbir zaman geri çağıramazsınız ve işletim sisteminizi ilk durumuna döndürmek için PC Geri Yükleme'yi bir daha kullanamazsınız.

Yerel yönetici olarak bilgisayarınızda oturum açın.

Microsoft Windows Gezgini'nde c:\dell\utilities\DSR konumuna gidin.

DSRIRRemv2.exe dosya adını çift tıklatın.

NOT: Yerel yönetici olarak oturum açmazsanız, yönetici olarak oturum açmanız gerektiğini belirten bir mesaj görünür. Çıkış'ı tıklatın ve ardından yerel yöneticiniz olarak oturum açın.
NOT: PC Geri Yükleme için bilgisayarınızın sabit diskinde ayrılan bir bölüm yoksa, bölümün bulunamadığını belirten bir mesaj görünür. Çıkış'ı tıklatın; silinecek bir bölüm yok.
Sabit sürücünüzdeki bölümde bulunan PC Geri Yükleme'yi kaldırmak için Tamam'ı tıklatın.

Onay mesajı görüntülendiğinde Evet'i tıklatın.

PC Geri Yükleme bölümü silinir ve kullanılabilen yeni disk alanı sabit disk için ayrılan boş alana eklenir.

Windows Gezgini'nde Yerel Disk ©'yi sağ tıklatın, Özellikler'i tıklatın ve Boş Alan için artan değer ile gösterilen şekilde ek disk alanının kullanılabildiğini doğrulayın.

PC Geri Yükleme'yi Kaldırma penceresini kapatmak ve bilgisayarı yeniden başlatmak için Son'u tıklatın.

Windows Vista: Dell Fabrika Görüntüsü Geri Yükleme

Bilgisayarı açın. Dell logosu göründüğünde Vista Advanced Boot Options (Gelişmiş Önyükleme Seçenekleri) penceresine ulaşmak için birkaç kez <F8> tuşuna basın.

Bilgisayarınızı Onarın seçeneğini belirleyin.

Sistem Kurtarma Seçenekleri penceresi görüntülenir.

Bir klavye düzeni seçin ve İleri'yi tıklatın.

Kurtarma seçeneklerine erişmek için yerel kullanıcı olarak oturum açın. Komut istemine erişmek için Kullanıcı adı alanına yetici yazın ve ardından Tamam'ı tıklatın.

Dell Fabrika Görüntüsü Geri Yükleme'yi tıklatın.

NOT: Yapılandırmanıza bağlı olarak, Dell Fabrika Araçları seçeneğini ve ardından Dell Fabrika Görüntüsü Geri Yükleme seçeneğini belirlemeniz gerekebilir.
Dell Fabrika Görüntüsü Geri Yükleme karşılama ekranı görüntülenir.

İleri'yi tıklatın.

Veri Silmeyi Onayla ekranı görüntülenir.

DİKKAT: Fabrika Görüntüsü Geri Yükleme'ye devam etmek istemiyorsanız, İptal'i tıklatın.
Sabit sürücüyü yeniden biçimlendirmek ve sistem yazılımını fabrika durumuna geri döndürmeye devam etmek istediğinizi onaylamak için onay kutusunu tıklatın ve ardından İleri'yi tıklatın.

Geri yükleme işlemi başlar ve tamamlanması beş dakika veya daha fazla sürebilir. İşletim sistemi ve fabrikada yüklenen uygulamalar fabrika durumuna döndürüldüğünde bir mesaj görüntülenir.

Sistemi yeniden başlatmak için Son'u tıklatın.

Operating System Ortamını Kullanma

Başlamadan Önce

Yeni yüklenen bir sürücüdeki sorunu düzeltmek için Windows işletim sistemini yeniden yüklemeyi düşünüyorsanız, önce Windows Aygıt Sürücüsünü Geri Alma'yı kullanmayı deneyin. Bkz. Windows Aygıt Sürücüsü Geri Alma. Aygıt Sürücüsünü Geri Alma sorunuzu çözmüyorsa, işletim sisteminizi yeni aygıt sürücüsünü yüklemeden önceki sistem durumuna geri döndürmek için sistem geri yüklemeyi kullanın. Bkz. Microsoft Windows Sistem Geri Yükleme'yi Kullanma.

DİKKAT: Kurulumu yapmadan önce, birincil sabit sürücünüzdeki tüm veri dosyalarını yedekleyin. Geleneksel sabit sürücü yapılandırmaları için, birincil sabit sürücü, bilgisayarın ilk algıladığı sürücüdür.
Windows'u yeniden yüklemek için aşağıdakiler gereklidir:

Dell™ Operating System ortamı

Dell Drivers and Utilities ortamı

NOT: Dell Drivers and Utilities ortamı bilgisayarınız bir araya getirilirken yüklenen sürücüleri içerir. Gerekli sürücüleri yüklemek için Dell Drivers and Utilities ortamını kullanın. Bilgisayarı sipariş ettiğiniz bölgeye veya ortamı isteyip istemediğinize bağlı olarak, Dell Drivers and Utilities ortamı ve Operating System ortamı bilgisayarınızla birlikte verilmeyebilir.
Windows XP veya Windows Vista'yı Yeniden Yükleme

Yeniden yükleme işleminin tamamlanması 1 ila 2 saat sürebilir. İşletim sistemini yeniden yükledikten sonra, aygıt sürücülerini, virüsten koruma programını ve diğer yazılımları da yeniden yüklemeniz gerekir.

DİKKAT: Operating System ortamı, Windows XP'yi yeniden yükleme seçenekleri sunar. Bu seçenekler, dosyaların üzerine yazabilir ve sabit sürücünüzde yüklü programları etkileyebilir. Bu yüzden, bir Dell teknik destek temsilcisi bunu yapmanızı söylemedikçe Windows XP'yi yeniden yüklemeyin.
Açık dosyaları kaydedip kapatın ve açık programlardan çıkın.

Operating System diskini takın.

Install Windows (Windows'u Yükle) iletisi görüntülenirse, Exit'i (Çıkış) tıklatın.

Bilgisayarı yeniden başlatın.

DELL logosu göründüğünde hemen <F12> tuşuna basın.

NOT: Fazla uzun süre beklediyseniz ve işletim sistemi logosu görünürse, Microsoft® Windows® masaüstünü görene kadar bekleyin; ardından bilgisayarınızı kapatın ve yeniden deneyin.
NOT: Sonraki adımlar, önyükleme sırasını yalnızca bir kez değiştirir. Sonraki başlatmada, bilgisayar sistem kurulumu programında belirtilen aygıtlara göre önyükleme yapar.
Önyükleme aygıtı listesi göründüğünde, CD/DVD/CD-RW Driver (CD/DVD/CD-RW Sürücüsü) seçeneğini vurgulayın ve <Enter> tuşuna basın.

CD-ROM'dan başlatmak için bir tuşa basın.

Yüklemeyi tamamlamak için ekrandaki yönergeleri izleyin.

82688081_3749748_4241322423441.gif
Bir masal var yaşar, uzaklarda
Bu ömür yetmez ona kavuşmaya

b-491535-sdrhd.gif

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

10tl.net Destek Forumu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping