Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sadece Teneke Kutu Kullanarak WiFi Sinyalinizi Güçlendirin
Yorum Sayısı: 3,833
Konu Sayısı: 3,634
Rep Puanı: 6,050
Meslek: İşletme
İşletim Sistemi: win7
Bilgisayarım: phılıps
İnternet Tarayıcı: Google Chrome
Takim: galatasaray
sadece-teneke-kutu-kullanarak-wifi-sinya...05x290.jpg
Artık neredeyse her evde bulunan internet bağlantısında neredeyse hepimiz kablosuz, yani wi-fi olarak internet bağlantısını kullanmaktayız. Ancak evlerimizin oda sayısı 2+1 ve daha büyük olduğu zaman (hele ki koridorlu bir evse) kablosuz ağ çekimi noktasında sıkıntı yaşamaya başlıyoruz. (Komşu ile ortak kullanıma değinmiyorum bile) Bu noktada bilgisayarınız için bir güçlü wifi alıcısı ya da repeater dediğimiz sinyali yeniden yansıtan cihazlardan almak gerekebilir. Ama bunların işe yarayanları da 100TL civarında geziyor.

Bunu oldukça uygun fiyata hatta bedavaya getirebileceğiniz bu yöntem için ise sadece modeminizdeki anten sayısı kadar bir teneke kutu almanız yeterli olacak. Büyüklüğü farketmeyecek bu tenekelerde yapmanız gerekenleri ise adım adım anlatalım. Tabii önce aldığınız tenekenin içindeki içeceği içmeniz ve açma halkasını çıkarmanız gerekli.

1- Teneke Kutu'nun Üst Kısmını Dikkatli Bir Şekilde 5cm Boşluk Bırakarak Kesin

wifi-booster-2(1).png

Komple kesip çıkarmamaya dikkat edin, görselde olduğu gibi yaklaşık 5cm civarında bir kesilmemiş alan kalmalı. Hatta tavsiyem bu kesilmemiş kısım açma halkasının olduğu yere denk gelirse daha çok işinize yarayacaktır.

2- Tenekenin Alt Kısmını Komple Keserek Arada Kalan Kısmı Biraz Genişletin

wifi-booster(1).png

Görselde görebileceğiniz gibi bir çanak anten, bir yansıtıcı şeklinde olacak düzeye getirin.

3- Modeminizin Antenlerine Takarak Bu Yönde Daha İyi Çekim Gücü Sağlayabilirsiniz.

Sem-t%C3%ADtulo-2(1).png

Özellikle 2 veya daha fazla antene sahip olan modemlerde iki ayrı tenekenin bakış yönünü farklı yaparak da dağıtabilme imkanınız bulunduğunu unutmayın. Yalnız, tenekelerin baktığı yönlerde mükemmel bir çekim gücü sağlayacakken, bu yönlerin arkasında kalan bölgede ciddi oranda zayıflayacağını da unutmayın.
webtekno.com
82688081_3749748_4241322423441.gif
Bir masal var yaşar, uzaklarda
Bu ömür yetmez ona kavuşmaya

b-491535-sdrhd.gif

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

10tl.net Destek Forumu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping