Anasayfa İletişim  


Bu site en iyi Mozilla Firefox tarayıcı ile görüntülenir.

Facebook
Twitter
Google
Yukarı Git
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Google'dan bu defa iddialı bir sanal gerçeklik gözlüğü geliyor
#1
1454911541_cl30066.jpg
2014 yılında düzenlenen Google I/O etkinliğinde uygun fiyatlı CardBoard sanal gerçeklik gözlüğünü teknoloji dünyasına kazandıran Google, Financial Times'da yer alan habere göre bu defa daha iddialı bir sanal gerçeklik gözlüğü hazırlıyor.

Karton ve lenslerden oluşan CardBoard sanal gerçeklik dünyasındaki en ucuz gözlük çözümlerinden biri olarak karşımıza çıktı. Google’ın kapalı kapılar ardında hazırlıklarını sürdürdüğü yeni gözlük ise hem donanım hem de malzeme kalitesi anlamında çıtayı bir hayli yukarılara taşıyacak. Sitenin iddiasına göre Google VR gözlük ya da başlık plastik bir gövdeye sahip olacak. Ürün tasarım noktasında Samsung’un Oculus firmasıyla birlikte geliştirdiğiGear VR gözlüğü andıracak.
YouTube’un 360 derecelik sanal gerçeklik videoları, Google VR’ın en başlıca içeriklerinden olacak. Bunun dışında Google, sanal gerçeklik gözlüğüne özel bir Android sürümü geliştiriyor. Açık kaynak kodlu yapısı sayesinde gözlük için kısa sürede daha fazla içerik üretilmesinin önünü açılacak.

Birçok Android cihazı destekleyecek Google VR, büyük olasılıkla bir sonraki Google I/O (18 Mayıs 2016) Konferası’nda duyurulacak. Cihazın çıkışı ise Nexus telefonlarda olduğu gibi eylül-ekim dönemini bulabilir. 


teknolojioku.com
82688081_3749748_4241322423441.gif
Bir masal var yaşar, uzaklarda
Bu ömür yetmez ona kavuşmaya


b-491535-sdrhd.gif
Cevapla


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi10tl.net Destek Forumu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping