Anasayfa İletişim  


Bu site en iyi Mozilla Firefox tarayıcı ile görüntülenir.

Facebook
Twitter
Google
Yukarı Git
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TRT1'den yeni dizi: Sevda Kuşun Kanadında
#1
61192503-9289-466f-8566-37667203d85e.jpg
Tüm dünyada “68 Kuşağı” olarak nitelenen gençlik hareketinin Türkiye’de yaşanan boyutunu, bir sevda öyküsü üzerinden anlatan yeni dönem dizisi ‘Sevda Kuşun Kanadında’, çok yakında TRT 1 ekranlarında başlıyor.

Yeni dönem dizisi ‘Sevda Kuşun Kanadında’, TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluşmak için gün sayıyor.

Sevda Kuşun Kanadında, ’68 Kuşağı’ olarak bilinen ve o dönemde farklı coğrafyalarda gençleri etkileyen hareketin ülkemizdeki boyutunu, dönemin egemen güçlerinin, farklı görüşlere sahip gençleri nasıl manipüle ettiğini ve bu çatışma ortamına girmek istemeyen bir avuç gencin provokasyonlara karşı nasıl direndiğini anlatıyor.

Dizi, ilk etapta, 1968 sonundan başlayarak 1972 yılına kadar yaşanılan olaylardan esinleniyor ve bir imkansız aşk hikayesi üzerinden ilerliyor. Bu ülke gençlerinin, farklı kimlikler altında birbirleriyle çatışsalar da, ortak temel değerler ve kültürel zemin üzerinde buluştuklarında kardeşliklerini hatırlayıp yeni bir sevgi bağı kurabileceklerini anlatan ‘Sevda Kuşun Kanadında’ dizisinin Genel Yönetmeni Mesut Uçakan.

Yapımcılığını Ahmet Nesim Şahin’in üstlendiği, Sonart Medya prodüksiyonu dizinin yönetmeni ise son dönem usta çıkışlarıyla kendinden söz ettiren Yasin Uslu. Senaristi ise Yedi Güzel Adam dizisi ve romanlarıyla dikkat çeken medya dünyasının usta isimlerinden Ahmet Tezcan.

Başrollerini Murat Ünalmış, Deniz Baysal, Ufuk Bayraktar, Müge Boz, İlker Kızmaz ve Yavuz Bingöl’ün paylaştığı dizide usta isimlerin yanı sıra 45 kişilik dev bir oyuncu kadrosu da yer alıyor.

Provokasyonlar yüzünden canlar yitirilir, hayatlar mahvolurken; inançlarının getirdiği barış mesajı ışığında sağduyulu duruşlarından taviz vermeyen bir avuç gencin, bu ilkeli davranışlarıyla ülkedeki gerçek dönüşüm ve ilerlemeyi ateşlemelerini öyküleştiren dizi, aslen Türkiye’nin anlatılmamış bir hikayesini ekranlara taşıyor.

Dizinin karakterleri, kurgu ürünü olsalar da, bu karakterlerin her biri, o zor yıllarda yaşamış, ideolojik çatışmalara, siyasi hareketlere, düşünsel ve sanatsal başkaldırıya öncülük etmiş gerçek karakterlerin yaşamına dokunuyor.

“Sevda Kuşun Kanadında”, bütün acılarıyla, sevdalarıyla ve bizi biz yapan temel değerlere bağlılığıyla, gerçek hikayemizi bizlere yeniden yaşatacak.ranini.tv
82688081_3749748_4241322423441.gif
Bir masal var yaşar, uzaklarda
Bu ömür yetmez ona kavuşmaya


b-491535-sdrhd.gif
Cevapla
#2
Trt dizilerini hiç izlemem sevmem.
Ölüm ölüm dediğin nedir ki gülüm?
Ben senin için ölmeyi göze almışım.
Cevapla


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi10tl.net Destek Forumu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping