Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DC Comics Gaza Bastı: İki Süper Kahraman Filmi Daha Geliyor!
Yorum Sayısı: 3,833
Konu Sayısı: 3,634
Üyelik Tarihi: Sep 2011
Rep Puanı: 6,050
Cinsiyet: Erkek
Meslek: İşletme
İşletim Sistemi: win7
Bilgisayarım: phılıps
İnternet Tarayıcı: Google Chrome
Nerden: Dünyadan
Takim: galatasaray
#1
dc-comics-gaza-basti-iki-super-kahraman-...05x290.jpg
Batman v Superman: Dawn of Justice ile kendi sinematik evreninin temelini atan DC Comics, 2020 yılına kadar ayarladığı film planlamasını da paylaşmıştı. Böylece çizgi roman bazında ezeli rekabet içinde olduğu Marvel ile beyaz perdede de mücadele etmeye hazırlanan DC, elini güçlendirmeye devam ediyor.

Sinema bazında Warner Bros ile çalışan DC Comics, 2020 yılına kadar Batman v Superman dışında dokuz film daha duyurmuştu. Ancak DC Comics bu film sayısını 11'e çıkardığını Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.. Yani iki süper kahraman filmi daha göreceğiz! Bu filmlerden ilki, Justice League: Part One filminden bir sene sonra, The Flash veAquaman'in filmlerinin olduğu sene (2018Ekim ayında vizyona girecek. Diğeri ise Justice League: Part Two filminden hemen sonra, 2019 yılının Kasım ayında vizyona girecek.

GalleryChar_1900x900_JusticeLeague_52ab8...170553.jpg

Tabi DC'nin bu kararının arkasında pek çok neden var. Bu nedenlere şöyle bir değinelim;

- Batman v Superman bence gayet başarılıydı. Ancak çizgi romanlarla pek alakası olmayanlar, filmden de doğru düzgün bir şey anlamadığı için filmin adı kötüye çıktı. Ayrıca yıllardır Marvel filmlerini izlemenin verdiği bakış açısı da Batman v Superman'in yanlış yorumlanmasıyla sonuçlandı.

15 yaşındaki birinin ''filmde hiç espiri yoktu yaa, çok kötü'' demesi, ya da ''Batman v Superman diyorlar 10 dakika kavga edip bıraktılar'' diye saçma yorum yapanların filmi eleştirmesi bunun en basit örneklerinden. He bir de çakma film eleştirmenlerinin saçma sapan ''tespitleri'', kaprisleri falan var. O konuya hiç değinmeyeceğim. Tabi bu durum benim ve benim gibi düşünenlerin pek umursadığı bir şey değil ancak, Warner Bros bunu göz önüne almış ve iki yeni film ile işini daha sağlama almak istemiş olabilir. Bu ''sağlam'' olayını da sunabilecek birkaç film aklımıza geliyor.
 
 Suicide Squad 2
the-joker-faces-harley-quinn-on-the-set-...410291.jpg

- Warner Bros, Suicide Squad'a oldukça güvenmekte. Yayınlanan fragmanların, tanıtım videolarının aldığı olumlu tepkiler de bu duruma katkı sağlıyor. Üstelik filmin sahip olduğu karakter yelpazesi de ikinci bir film için güzel altyapı sağlayabilir. Hele bir de Joker ve Harley Quinn ikilisi seyirciye olumlu yönde ulaşırsa Warner Bros muhtemelen ikinci film için düğmeye basar. Hatta geçtiğimiz günlerde filmin ikincisinin büyük bir ihtimalle geleceği de konuşulmaktaydı. Yani bu durum süpriz olmaz.
 
 Batman Filmi
new-batman-vs-superman-dawn-of-justice-i...813500.png

- Bir diğer alternatif, Batman filmi. Ben Affleck'in Batman'i tartışmasız şimdiye kadar beyaz perdede gördüğümüz en iyi Batman'di. Görmek istediğimiz Batman'di. Ancak bu durum da Warner Bros ve DC için bir soru işaretiydi. Zira Affleck ilk olarak Batman rolü için açıklandığında resmen ortalık yıkılmış, kötü yorumlar havalarda uçuşmuştu. Şimdi ise filmin ardından bütün bu kötü yorumların yutulması (daha doğrusu performansı ile Affleck'in yutturması) Warner Bros'un elini güçlendirmiş durumda. Çünkü filmi beğenen herkes Affleck'in Batman'ini daha sık görmek istiyor.

Birde işin şöyle bir güzel yanı var; Ben Affleck çoktan Batman filmi için bir senaryo yazmış durumda. Ve bu senaryoyu okuyanlardan biri olan Kevin Smith'in dediğine göre Affleck o kadar muazzam bir senaryo yazmış ki, ilk kez bir süper kahraman filmini Oscar adayı olarak görebilirmişiz. Tabi bu işin biraz abartma kısmı olabilir, fakat Ben Affleck'i az çok tanıyanlar onda böyle bir potansiyel olduğunu tahmin edebilir. Üstelik Affleck'in bizzat kendi yazıp yöneteceği bir Batman filmi de duyurulmuştu ancak filmin tarihi belli değildi. Yani boşta bir Batman filmi var, şimdi de yeni açılmış bir yer var. Bu sebeple bu yerin Batman filmi ile dolması da muhtemel.
 
 Man of Steel 2
Man-of-Steel-Henry-Cavill-image-4.jpg

- ''Süpriz'' olarak beklediğimiz seçeneklerden biri ise Superman'in ikinci filmi. Aslında Warner Bros'un daha önceden böyle bir planı bulunmuyordu. Hatta üstüne basa basa Batman v Superman'in, Man of Steel'in devam filmi olmadığını ve ayrı bir film olarak ele alınması gerektiğini söylediler.

Fakat geçtiğimiz günlerde hem Man of Steel'in hem de BvS'nin yönetmen koltuğunda oturan isim olan Zack Snyder, iyi ve şu anki planlamalarına bağlanabilir bir senaryo sunulursa ikinci bir Superman filminin gelebileceğini söylemişti. Snyder'in bu açıklamasının üstünden çok geçmeden Warner Bros'un böyle bir karar alması da bizi ufaktan bir şüphelendirmiyor değil. 
 
 Justice League Dark
mmradio_lunchshow11_tp.jpg

- Son seçenek; geçtiğimiz seneden beri ''Justice League Dark'' ekibinin beyaz perdeye adım atacağı gibi şeyler konuşulmakta. Hatta yönetmen, oyuncu listesi falan bile ufaktan şekillenmiş. Yani buradan da bir süpriz gelebilir. Bu arada ''Justice League Dark neyin nesi?'' diye soracak olursanız; başlarında John Constantine'in bulunduğu, bizim bildiğimiz Justice League'e nazaran daha mistik işlerle uğraşan bir ekip diyebiliriz. Olur da filmleri onaylanırsa haklarında detaylı bilgi zaten veririz, merak etmeyin.
 
 Bonus: Martian Manhunter
GalleryComics_1920x1080_Divergence5-20_M...021145.jpg

- Bonus seçeneğimiz ise beklenmedik bir oyuncunun dahil olması. Bu kısım aslında tamamen işin fantezisine kaçmak ancak; Justice League dendiği zaman aklıma gelen kemik kadro ile beyaz perdede göreceğimiz kadro uyuşmuyor. Daha doğrusu 1 kişi dışarıda kalıyor; Martian Manhunter. Justice League'in asıl üyelerinden biri olan Manhunter'ı görmek gerçekten muhteşem olurdu fakat dediğim gibi bu düşünce tamamen hayal ürünü.

Evet şu an için durum bu şekilde. Bakalım vizyona girecekleri tarihler oldukça önemli olan ve DC Comics'in beyaz perdedeki serüveninde kilit rol oynayacak bu iki film ne olacak? Bu arada Wonder Woman filminin vizyon tarihinin daha öne çekildiğini de söyleyelim. Şu an için DC Comics'in güncel film tarihleri şu şekilde; 

-Suicide Squad ( 5 Ağustos 2016)

-Wonder Woman ( 2 Haziran 2017)

-Justice League Part One ( 17 Kasım 2017)

-The Flash ( 16 Mart 2018)

-Aquaman ( 27 Temmuz 2018)

-Henüz Bilinmeyen DC Filmi ( 5 Ekim 2018)

-Shazam ( 5 Nisan 2019)

-Justice League Part Two ( 14 Haziran 2019)

-Henüz Bilinmeyen DC Filmi ( 1 Kasım 2019)

-Cyborg ( 3 Nisan 2020)

-Green Lantern Corps. ( 19 Haziran 2020)

webtekno.com
82688081_3749748_4241322423441.gif
Bir masal var yaşar, uzaklarda
Bu ömür yetmez ona kavuşmaya


b-491535-sdrhd.gif
Cevapla


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi10tl.net Destek Forumu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping