Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Antivirüs Devinden Uyarı!
Yorum Sayısı: 3,833
Konu Sayısı: 3,634
Üyelik Tarihi: Sep 2011
Rep Puanı: 6,050
Cinsiyet: Erkek
Meslek: İşletme
İşletim Sistemi: win7
Bilgisayarım: phılıps
İnternet Tarayıcı: Google Chrome
Nerden: Dünyadan
Takim: galatasaray
#1
Eğer antivirüs devinin bu popüler yazılımını kullanıyorsanız başınız büyük dertte olabilir…

McAfee yaptığı açıklamada, SaaS Total Protection yazılımında bulnan ve kullanıcıların bilgisayarlarını spam yayan bir sunucuya dönüştüren açığı kapattıklarını söyledi. Total Protection, güncellemeleri bilgisayarlara gönderen bir servis. Bu servisteki bir açık sayesinde hacker bilgisayara ulaşıp spambot kurabiliyordu.

McAfee, yayınladıkları yama ile açığı kapattıklarını ve artık hackerlar’ın hiçbir veriye ulaşamayacaklarını açıkladı: “SaaS for Total Protection yazılımındaki iki açık geçtiğimiz günlerde fark edildi. İlkinde, saldırgan bir ActiveX kontrolünü amacı dışında çalıştırma kodu olarak kullanmış. İkincisinde ise bizim “söylenti” teknolojimizi amacı dışında kullanarak saldırganın bilgisayarda bir arka kapı açması sağlanmış, bu spam göndermek için kullanılmış olabilir.”

McAfee, “ilk sorun geçtiğimiz yaz yamadığımız bir açığa çok benziyor, bu sayede yeni yamayı da basit bir şekilde yaptık. İkinci sorunda ise spam’ciler bilgisayarlar arasında çok rahat geçiş yapabildikleri için fazla sayıda spam posta gönderebildiler” diyor ve ekliyor: “İkinci olayda tek sorunumuz spam yayılması, yoksa kullanıcıların verileri kesinlikle başkalarının eline geçmedi. Yakın gelecekte yayınlayacağımız ikinci bir yama ile bu sorunu da kapatacağız.”

Problemden etkilenen kullanıcılar ise IP adreslerinin spam göndermekten dolayı kara listeye alındığını ve e-posta adreslerinin bloke edildiğinden yakınıyor.

CHIP Online
82688081_3749748_4241322423441.gif
Bir masal var yaşar, uzaklarda
Bu ömür yetmez ona kavuşmaya


b-491535-sdrhd.gif
Cevapla


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi10tl.net Destek Forumu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping