Anasayfa İletişim  

Bu site en iyi Mozilla Firefox tarayıcı ile görüntülenir.

Facebook
Twitter
Google
Yukarı Git
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Windows 95 Tekrardan Hayat Buldu
5b83c23c61361f1384dee935.jpg

Microsoft’un efsanevi işletim sistemi Windows 95 tekrardan hayat buldu. Github üzerinden yayınlanan proje sayesinde Windows95, macOS üzerinde çalışabiliyor. İşte Windows 95’i macOS’te kullanmanın yolu!

Microsoft’un bir döneme damgasını vurmuş olan Windows 95 işletim sistemi bu sefer uygulama olarak karşımıza çıktı. Döneminde disketler ile kurulumu yapılan Windows, Github üzerinde yayınlanan proje sayesinde macOSüzerinde stabil bir şekilde çalıştırılabiliyor.

İş yönetimi için başarılı mesajlaşma uygulaması Slack’in geliştiricisi olan FelixRieseberg, bu projenin baş mimarı. Windows uygulamasını ve kaynak kodlarını Github’da yayınlayan Felix Rieseberg, macOS sahiplerine nostaljik bir deneyim sunuyor.

Windows uygulamasında MS Paint, Wordpad, numara çeviricisi ve mayın tarlası gibi uygulamalar da bulunuyor. Uygulamada tek eksik olan şey Internet Explorer. Internet Explorer maalesef ki diğer uygulamalar gibi stabil bir şekilde çalışmıyor. Son olarak uygulamanın çalıştığında sadece 200 MB RAM işgal ettiğini belirtelim.

Windows-95.jpg

129 MB büyüklüğündeki bu uygulamayı buradan indirebilirsiniz. Oldukça stabil çalışan bu uygulama bakalım macOS kullanıcıları tarafından tercih edilecek mi?

CNN Türk
Ölüm ölüm dediğin nedir ki gülüm?
Ben senin için ölmeyi göze almışım.

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

10tl.net Destek Forumu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping