Anasayfa İletişim  


Sağlığımız ve sağlık çalışanlarımız için #EvdeKal Türkiye

Dışarı çıkarken Maskeni Tak ve Sosyal Mesafeyi koru

Bu site en iyi Mozilla Firefox tarayıcı ile görüntülenir.

Yeni blog mekanımız. Tıklayınız...

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei’ye TSMC destek çıktı!
#1
the-worlds-largest-chip-maker-tsmc-J3ky_cover.jpg.webp
Trump hükümetinin baskısı ile son dönemde birçok ABD merkezli şirket Huawei’yi yaptırım listesine almıştı. Bu isimlerin başında Google, Qualcomm, ARM ve Intel gibi şirketler başı çekmişti. Fakat dünyanın en büyük işlemci üreticisi olan TSMC bu yasaklamalara uymayarak Huawei için işlemci üretmeye devam edeceğini açıkladı. TSMC bu bağlamda Huawei'ye desteğini açıklayan ilk isim oldu.
Huawei’ye TSMC destek çıktı!
Çinli teknoloji devi Huawei, Trump hükümetinin baskısı ile son günlerde oldukça kötü günler geçiriyor. Öncelikle Google’ın Çinli üreticinin Android lisansını iptal etmesi küresel ölçekte ses getirmişti. Bu gelişmenin ardından Intel ve Qualcomm’da çip konusunda Huawei’yle olan işbirliklerini durdurduklarını açıklamışlardı. Ancak en büyük darbe ARM’den gelmişti. ARM tarafından yapılan açıklamada Huawei ile olan ticari ilişkilerin sonlandırıldığı ifade edilmişti.
Peş peşe gelen bu açıklamaların ardından Huawei oldukça zor günler geçirmeye başlamış ve bu durum şirketin akıllı telefon sektöründeki geleceğinin sorgulanmaya başlamasına neden olmuştu. 
[img=774x0]https://www.igyaan.in/wp-content/uploads/2019/04/Huawei-Hisillicon-Kirin.jpg[/img]
Ancak yine de tüm ortakları Çinli şirket Huawei’ye sırt dönmüş değil. Dünyanın en büyük işlemci üreticisi olan Tayvanlı TSMC, ABD’nin Huawei’ye uyguladığı yasaklardan etkilenmeyeceklerini, Huawei’ye işlemci tedarik etmeye devam edeceklerini açıkladı. Yani Tayvan merkezli şirket önümüzdeki dönemde de Kirin yonga setlerini üretmeye devam edecek. Böylece Huawei’nin işlemci üretimi için yeni bir ortak aramasına gerek olmayacak.
Dünyanın en büyük işlemci üreticisi olan TSMC, yalnızca Huawei’nin HiSilicon Kirin işlemcilerini değil, Qualcomm’un Snapdragon, MediaTek’in Helio ve Apple’ın A serisi işlemcilerini de üretiyor. Huawei’nin dünyanın en çok satan akıllı telefon şirketlerinden biri olduğunu düşünüldüğünde, Huawei’nin TSMC için önemli bir gelir kaynağı olduğu açık bir gerçek.
teknolojioku.com
82688081_3749748_4241322423441.gif
Bir masal var yaşar, uzaklarda
Bu ömür yetmez ona kavuşmaya


b-491535-sdrhd.gif
Cevapla }}}}}}


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi10tl.net Destek Forumu -