Anasayfa İletişim  


Sağlığımız ve sağlık çalışanlarımız için #EvdeKal Türkiye

Dışarı çıkarken Maskeni Tak ve Sosyal Mesafeyi koru

Bu site en iyi Mozilla Firefox tarayıcı ile görüntülenir.

Yeni blog mekanımız. Tıklayınız...

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Programlanabilir oyun robotu: DJI RoboMaster S1
#1
dji-robomaster-s1-hjHU_cover.jpg.webp
Son yıllarda aksiyon kamerası DJI Action ve bütünleşik gimbal kamerası DJI Osmo Pocket gibi farklı ürünlere de yönelen Çin merkezli drone üreticisi şimdi de çocuklar ve gençler için programlanabilir oyun robotu olan DJI RoboMaster S1'i tanıttı.
Programlanabilir oyun robotu: DJI RoboMaster S1
Dört tekerlekli, üzerinde kamera bulunan ve akıllı özelliklerle donatılan oyun robotu, bütünleşik mini topu ile jel boncuklar atıyor. Bulunduğu alanı haritalandırma özelliği bulunan DJI RoboMaster S1, temelde tekerlekli bir uzaktan kumandalı araç. Üzerindeki kamerası sayesinde cep telefonundaki uygulama ile gerçek zamanlı görüntü transferi yaparak kullanılabilen robot, Scratch 3.0 ve Python platformları ile programlanabilme özelliği de sunuyor. Özellikle çocuklar ve gençlerin kodlama öğrenmeleri için yaygın olarak kullanılan Scratch 3.0 ile birçok özel hareket yapabilen robot bu sayede özelleştirilebiliyor.
46 farklı parçadan oluşan bu minik robot, satın alındığında demonte olarak geliyor ve kullanıcısı tarafından montajı yapılması gerekiyor. Bugünden itibaren ABD'de satışa çıkan DJI RoboMaster S1'in fiyatı 499 dolar olarak açıklandı. İlk etapta Çin ve Japonya'da satışa sunulacak ürünün diğer ülkelerde piyasaya sürülüp sürülmeyeceği şimdilik bilinmiyor.
Firma DJI RoboMaster S1'in özelliklerini anlatan bir de tanıtım videosu yayınladı. Videoda robotun kabiliyetlerini görebiliyorsunuz. İşte o video:

teknolojioku.com
82688081_3749748_4241322423441.gif
Bir masal var yaşar, uzaklarda
Bu ömür yetmez ona kavuşmaya


b-491535-sdrhd.gif
Cevapla }}}}}}


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi10tl.net Destek Forumu -