Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Google'ın açıklaması ne anlama geliyor?
Yorum Sayısı: 3,833
Konu Sayısı: 3,634
Rep Puanı: 6,050
Meslek: İşletme
İşletim Sistemi: win7
Bilgisayarım: phılıps
İnternet Tarayıcı: Google Chrome
Takim: galatasaray
google-telefon-D8WE_cover.jpg.webp
Google'ın Türkiye pazarında satışa sunulacak yeni cep telefonları ile ilgili yaptığı açıklama gündeme bomba gibi düştü. Birçok kişinin kafasını karıştıran bu açıklamanın detaylarını bu videoda anlatıyoruz.
Google'ın açıklaması ne anlama geliyor? (video)
Türkiye'deki kanunlarla uyum sorunu yaşayan Google Türkiye, yaptığı bir açıklama ile ülkemizde yeni piyasaya sürülecek cep telefonları konusunda anlaşma yapmayacağını duyurdu. Rekabet Kurumu'nun markanın iş ortakları ile yaptığı anlaşmaların uygun olmadığını açıklamasından sonra alınan bu kararın henüz çok net olmadığını ve kimleri kapsadığının bilinmediği de bir gerçek.
Google'ın açıklamasına göre halen satışta olan ya da daha önce satılan Android işletim sistemli telefonlarla ilgili bir sorun olmayacak. Sorun bundan sonra piyasaya sürülecek yeni telefonlarla ilgili olarak yaşanacak. 
Konuyla ilgili bazı iddialara göre bu durum sadece Türkiye'deki üreticileri ilgilendiriyor. Bazı iddialara göreyse Google ile Rekabet Kurumu anlaşma sağlayamazsa Türkiye'de satılan Android işletim sistemli cep telefonlarında Google servisleri ön yüklü olarak gelmeyecek. Bunların şimdilik iddia olduğunu belirtelim. Ama gerçek olan şu ki: Yeni piyasaya sürülecek Android işletim sistemli cep telefonlarında Google servisleri olmayacak.
İşte konunun detaylarını aktardığımız video:

kaynak: teknolojioku.com
82688081_3749748_4241322423441.gif
Bir masal var yaşar, uzaklarda
Bu ömür yetmez ona kavuşmaya

b-491535-sdrhd.gif
« Önceki Konu | Sonraki Konu »

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

10tl.net Destek Forumu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform