Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sevgililer gününe özel duvar kağıtları!
Yorum Sayısı: 3,833
Konu Sayısı: 3,634
Rep Puanı: 6,050
Meslek: İşletme
İşletim Sistemi: win7
Bilgisayarım: phılıps
İnternet Tarayıcı: Google Chrome
Takim: galatasaray
1-rVxh.jfif.webp
Birçok çift, bir süredir [b]14 Şubat sevgililer günü[/b]nü heyecanlı bir bekleyiş ile sürdürüyordu. Sonunda beklenen gün geldi. Tüm dünyada olduğu gibi yurdumuzda da milyonlarca çift, bu özel ve mutlu günde birbirlerine çeşitli hediyeler alıp, sürprizler yapacak, kutlama mesajları gönderecek, belki de birbirlerine aşkını itiraf edenler olacak.

Bu özel gün için henüz plan yapamamış olan çiftler ise, sevgililer günü nasıl kutlanır? Sevgililer gününde ne yapılır? Sevgililer gününde ne hediye alınır? Gibi soruların yanıtını arıyor.

Peki hiç düşündünüz mü? Yılın en romantik günü olan [b]14 Şubat[/b] ne zamandır kutlanıyor ya da kimin icadı? Dilerseniz sizlere biraz [b]14 Şubat sevgililer günü[/b]nün tarihçesinden bahsedelim.

1381 tarihli Parlement of Foules adlı kitaba göre, Fransa'da ve İngiltere'da 14 Şubat 

Birçok farklı tarihi dokümanda [b]14 Şubat sevgililer günü[/b] yer almaktadır. Örneğin; geleneksel olarak kuşların çiftleşme günü olarak bilinmekteydi. Günün bu özelliğinden dolayı sevgililer birbirlerine güzel sözler yazan notlar vermekteydi ve bu notlarda birbirlerine Valentine diye hitap etmekteydiler.

Ancak [b]14 Şubat[/b] günü 496 yılında Papa Gelasius tarafından Valentine onuruna kutlama günü olarak ilan edilmiştir.

Sevgililer günü ile [b]14 Şubat[/b] bağlantısı ilk olarak 14. yüzyılda, bazı kaynaklarda görülmektedir. Kilise takviminde bulunan [b]14 Şubat[/b] kutlamaları ise 1969 tarihte kilise takviminden çıkarıldığı bilinmektedir.

Katolik Ansiklopedisi'nde Aziz Valentine ismi yer almaktadır. Ancak [b]14 Şubat[/b] tarihine kayıtlı olan Aziz Valentine sayısı üç tane olduğu için hangisinden kaynaklandığı hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır.

Bu bilgileri sizlerle paylaştıktan sonra, dilerseniz telefonunuzda kullanmanız için14 Şubat sevgililer gününe özel olarak derlediğimiz duvar kağıtlarına gelin hep birlikte göz atalım. Sizler telefonunuz için duvar kağıdı beğenirkten, biz de bu özel günde sevdiğinize gönderebileceğiniz sevgililer günü mesajlarını paylaşıyor olacağız.

[b]İşte sevgililer gününe özel duvar kağıtları;[/b]

2-dNkM.jfif.webp
Bu şehir güzelse, senin yüzünden. Sen dünyada olmasan diyorum ben ne yapardım. Seni çok seviyorum aşkım sevgililer günün kutlu olsun.

3-B4cv.jfif.webp
Kuyruklu yıldızlar vardır, dünyaya yetmiş yılda bir gelirler, insanlar onu hayatı boyunca belki bir kez görürler. Ben o yıldızı gördüm, o da sensin bir tanem. Sevgililer günümüz kutlu olsun.

4-pRWl.jfif.webp
Bazı aşklar okyanus gibidir görmesen de sonunun bir yerlerde bittiğini bilirsin, okyanuslar bile kıskanır sana olan sevgimi. Görmesem de sonunu biliyorum, sonsuza kadar bitmeyecek… Seni seviyorum!

5-1QuO.jfif.webp
Sen benim hayatımda olduğun sürece, ne sen kimseye rakip ne de kimse sana rakiptir... Daha nice sevgililer gününde beraber olmayı diliyorum...

6-aNT5.jfif.webp
Hani bir kelebek yakalarsın avucunun içinde, bakmak istersin yaşıyor mu diye, baksan kaçacak sımsıkı tutsan ölecek. İşte böyle bir şey seni sevmek.

7-3oEw.jfif.webp
Bütün mevsimleri bir günde, bütün yılları bir mevsimde yɑşamaya razıyım seninle… Daha nice sevgililer gününü beraber geçirmek dileğiyle.

8-grA5.jfif.webp
teknolojioku.com
82688081_3749748_4241322423441.gif
Bir masal var yaşar, uzaklarda
Bu ömür yetmez ona kavuşmaya

b-491535-sdrhd.gif
« Önceki Konu | Sonraki Konu »

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

10tl.net Destek Forumu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform