Anasayfa İletişim  

Bu site en iyi Mozilla Firefox tarayıcı ile görüntülenir.

Facebook
Twitter
Google
Yukarı Git
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cep telefonlarına yeni zam geliyor!
telefon-sWKf_cover.jpg.webp
5 Mayıs 2020 Cuma günü Resmi Gazete'de yayınlanan yeni bir düzenleme ile İthalatta Gözetim Uygulaması'na ilişkin yeni bir güncelleme yapıldı. Buna göre birim gümrük bedeli 200 dolar altı telefonlar için Gözetim Uygulaması hayata geçiriliyor. Yapılan düzenleme ile gümrük bedeli 200 doların altında olan telefonların fiyatının artması da bekleniyor.
Cep telefonlarına yeni zam geliyor!
Ticaret Bakanlığı'nın bir üründen vergi almak için belirlediği rakam, gözetim uygulamasının alt sınırında olduğunda maliyeti düşük kalıyordu. Bu yeni düzenleme ile 200 dolar altındaki telefonların da biraz daha yüksek vergilendirilmesi mümkün olacak. Gözetim uygulaması daha çok yerli üreticiyi korumak ve ithalattaki vergi kaçağını önlemek için kullanılan bir yöntem.
Yapılan bu düzenlemenin özellikle 1500-2000 TL arasında fiyata sahip telefonların ülkeye giriş maliyetlerinin artmasına neden olması bekleniyor. Bu artışın da tüketiciye zam olarak yansıyacağını düşünüyoruz.
Gözetim Uygulaması nedir?
Yerli üreticinin korunması ve ithalattan kaynaklanacak vergi kayıplarının önlenmesi amacıyla, eşyanın ithalatında üzerinden vergi hesaplanacak kıymetle ilgili, birim başına asgari bir fiyat belirlenmesi uygulamasıdır. Gözetim uygulaması; ilgili eşyanın kıymeti, belirlenen birim fiyatın altında kaldığı zaman devreye girer.
Hangi markalar etkilenir?
Yapılan bu düzenlemenin bu fiyat aralığında modelleri de bulunan Xiaomi, Samsung, realme, TCL gibi markaların etkilenmesi bekleniyor.
Yürürlüğe giren yeni düzenleme ile ilgili detayları Resmi Gazete'nin Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın. bulabilirsiniz.
teknolojioku.com
82688081_3749748_4241322423441.gif
Bir masal var yaşar, uzaklarda
Bu ömür yetmez ona kavuşmaya

b-491535-sdrhd.gif

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

10tl.net Destek Forumu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping