Anasayfa İletişim  


Sağlığımız ve sağlık çalışanlarımız için #EvdeKal Türkiye

Dışarı çıkarken Maskeni Tak ve Sosyal Mesafeyi koru

Bu site en iyi Mozilla Firefox tarayıcı ile görüntülenir.

Yeni blog mekanımız. Tıklayınız...

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Qualcomm'dan Huawei itirafı!
#1
huawei-ve-qualcomm-Akzw_cover.jpg.webp
Herkesin bildiği gibi ABD tarafından Huawei'ye bir ambargo uygulanıyor. Son olarak bu ambargoyu uzatan karara Trump tarafından imzanın atılması, Çin merkezli teknoloji devini arayışa itmişti. Zira şirket kendi ürettiği Kirin işlemcilerinin üretimi için pek çok ABD menşeli şirket ile iş birliği yapmak durumunda kalıyordu. Ambargo kararının uzaması ile beraber otomatik olarak bu iş birlikleri de suya düşmüş oldu. Ancak son gelen haberler, firmaya biraz nefes aldıracak gibi gözüküyor.
qualcomm-vs-huawei-za5N.jpg
Qualcomm'dan Huawei itirafı!
Bilindiği üzere bu haftanın başında Qualcomm'a, Huawei'ye bazı ürünleri tedarik etme imkanı tanıyan bir lisansın verildiği iddia edilmişti. Bu, hiçbir delil olmadan Çin basınında ortaya çıkan bir söylenti niteliği taşıyordu. Ancak görünüşe göre söz konusu iddia, gerçeğe dönüşmüş vaziyette. Zira Qualcomm tarafından yapılan açıklama, böyle bir lisansın kendilerine verildiğini resmi olarak onaylıyor. Zor günler geçiren Huawei, bahsi geçen lisans sayesinde bir miktar daha rahatlayacak gibi gözüküyor.
Ancak bu lisansın yalnızca 4G bağlantı teknolojisini destekleyen yonga setleri için geçerli olacağını ifade edelim. Yani Huawei, 5G bağlantı teknolojisine sahip bir işlemci istiyorsa, verilen lisans kendileri için yeterli olmayacaktır. Dolayısıyla bu bağlamda Çin merkezli şirketin 5G için daha farklı alternatiflere yönelmesi gerekecek. Bakalım Huawei, nasıl bir yol haritası izleyecek? Bunu hep birlikte bekleyip göreceğiz.


teknolojioku.com
82688081_3749748_4241322423441.gif
Bir masal var yaşar, uzaklarda
Bu ömür yetmez ona kavuşmaya


b-491535-sdrhd.gif
Cevapla }}}}}}


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi10tl.net Destek Forumu -