Anasayfa İletişim  


Bu site en iyi Mozilla Firefox tarayıcı ile görüntülenir.

Facebook
Twitter
Google
Yukarı Git
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Haber Instagram'ın NFT'ler İçin Hangi Ağları Destekleyeceği Ortaya Çıktı
#1
CoinDesk tarafından paylaşılan bir haber, popüler sosyal medya platformu Instagram'ın bir süredir beklenen NFT entegrasyonunu önümüzdeki günlerde başlatabileceğini gösterdi. Bunun yanı sıra platformun Ethereum, Polygon, Solana ve Flow gibi ağları destekleyeceği, kullanıcılardan herhangi bir ücret talep etmeyeceği aktarıldı.
İnternet ortamında yer alan ve benzeri olmayan varlıkların blok zincirine işlenmesiyle ortaya çıkan NFT’ler (non-fungible token) her geçen gün daha da popüler hâle geliyor. Bu varlıklar bazı olumsuzluklarla karşılaşsa da otomobil, oyun, müzik ve daha birçok farklı sektördeki dev şirketlerden yatırım alıyor.

Geçtiğimiz yılın ekim ayında metaverse için ismini Meta olarak değiştiren Facebook da bu tarz konularda hamle yapanların başında bulunuyor. Dev şirkete ait olan popüler sosyal medya platformu Instagram’a bundan birkaç ay önce NFT’lerin geleceği açıklanmıştı. Şimdi ise gelen haberler, bunun yakın zamanda gerçekleşebileceğini gösterdi.

Instagram, NFT entegrasyonunu önümüzdeki günlerde başlatabilir


a43acaf2c23df431dbac3d756055d4735811b479.jpeg

CoinDesk’in haberine göre NFT’ler, pazartesi günü yapılması planlanan bir duyuruyla Instagram’a gelmeye başlayabilir. Haberde, dev şirketin Ethereum, Polygon, Solana ve Flow entegrasyonlarıyla bu dijital varlıkları platforma getirmeyi planladığı aktarıldı. Pilot bir uygulamayla başlayacağı belirtilen NFT entegrasyonunun, ilk olarak ABD’de bir grup kişi ile deneneceği, ancak belirtilen ağların hepsini içerip içermeyeceğinin bilinmediği kaydedildi.

Bunun yanı sıra Instagram’ın, MetaMask gibi yaygın kripto para cüzdanlarını destekleyeceği belirtildi. Kullanıcıların bu cüzdanlar vasıtasıyla NFT’lere sahip olduklarını kanıtlayabileceği, bu varlıkları sergileyebileceği ve sanatçıları etiketleyebileceği aktarıldı. Bunun yanı sıra CoinDesk, edindiği bilgilerde platformun NFT paylaşma konusunda herhangi bir ücret talep etmeyeceğinin de yer aldığını aktardı. Bunun yanı sıra daha önce gelen haberlerde Meta’nın Instagram’ın yanı sıra Facebook ile ilgili de bu konuda planlarının olduğu ifade edilmişti.

webtekno.com
82688081_3749748_4241322423441.gif
Bir masal var yaşar, uzaklarda
Bu ömür yetmez ona kavuşmaya


b-491535-sdrhd.gif
Cevapla


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi10tl.net Destek Forumu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping