Anasayfa İletişim  


Bu site en iyi Mozilla Firefox tarayıcı ile görüntülenir.

Facebook
Twitter
Google
Yukarı Git
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Haber TikTok adım adım yasağa yürüyor!
#1
525-ZLIl_cover.png.webp

Son yılların en popüler sosyal medya platformlarından birisi olan TikTok, tartışılmaya devam ediyor. Zaman zaman ülkemizde de yasaklanması gündeme gelen uygulamanın ABD’deki geleceği de pek parlak değil. Ülkenin öne sürdüğü en önemli gerekçe ise, söz konusu platformun ulusal güvenliğe aykırı olması. Peki ama TikTok gerçekten de ABD için bir ulusal güvenlik riski taşıyor mu?

TikTok adım adım yasağa yürüyor!
Bu sorunun cevabını net bir şekilde vermek bizim için kolay değil. Elbette TikTok ABD’de yer alan kullanıcıların bilgilerini kullanıyor ancak bunu yapan tek sosyal medya uygulaması da TikTok değil. Instragram, Facebook ve Twitter gibi uygulamaların da bunu yaptığını herkes biliyor. Ancak bize soracak olursanız asıl problem ABD vatandaşlarının verilerine erişen diğer uygulamalar ABD merkezliyken TikTok’un Çinli olması.

Buna ek olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde oldukça popüler olan TikTok, reklam gelirlerinin çoğunluğunu elde ediyor. Elbette ki bu durum diğer platformların işine gelen bir şey değil. Dolayısıyla da bahsi geçen mecranın yasaklanması, Twitter, Instagram ve Facebook’un dört gözle beklediği bir durum. ByteDance firmasının ise TikTok’u kendisinden ayırarak yasaklanma ihtimalini azaltma planları yaptığı kulislerde konuşuluyor. Böyle bir durumda uygulamanın görünürde de olsa Çin ile bağlantısının kalmayacağı bir formülün üzerinde duruluyor.

teknolojioku.com
82688081_3749748_4241322423441.gif
Bir masal var yaşar, uzaklarda
Bu ömür yetmez ona kavuşmaya


b-491535-sdrhd.gif
Cevapla


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi10tl.net Destek Forumu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping