Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Firefox 11'i Microsoft vurdu!
Yorum Sayısı: 3,833
Konu Sayısı: 3,634
Üyelik Tarihi: Sep 2011
Rep Puanı: 6,050
Cinsiyet: Erkek
Meslek: İşletme
İşletim Sistemi: win7
Bilgisayarım: phılıps
İnternet Tarayıcı: Google Chrome
Nerden: Dünyadan
Takim: galatasaray
#1
Firefox 11 resmi olarak indirilmeye sunuldu ama Microsoft, işleri fena halde bozdu!

Firefox 11, bazı indirme sitelerinde resmi olarak duyurulmadan önce boy göstermişti. Tarayıcı şu an resmi siteden de indirilebiliyor, ancak otomatik güncellemelerde gecikme var. Peki Mozilla, final sürümü otomatik günceleme üzerinden yayınlamaktan neden çekiniyor?

Salı günü blog'unda açıklama yapan Mozilla, Firefox 11'in elle güncellemelere açık olduğunu ancak otomatik güncellemelerin bir süre sonra gerçekleşeceğini söylemişti. Mozilla'dan Jonathan Nightingale, bunun nedenlerinden birinin Microsoft'un Salı günü yaması olduğunu ve bu güncellemelerin Firefox güncellemeleriyle geçmişte çakıştığını söylüyor. Mozilla, bu güncellemenin tüm kullanıcılar üzerindeki etkilerini görmek üzere bir veya iki gün beklemeyi tercih ediyor.

Mozilla'nın beklemekteki asıl nedeni ise güvenlik. Mozilla, güvenlik firması Tipping Point Zero Day Initiative'den Firefox'u etkileyebilecek bir açıkla ilgili bir güvenlik raporu bekliyor. Ancak Mozilla, daha sonra yaptığı bir açıklamada açığın daha önce buldukları ve onardıkları bir açık olduğunu ve artık beklemeye gerek kalmadığını söyledi.

Dolayısıyla Firefox otomatik güncellemesinin önünde güvenlik yönünden bir engel kalmamış görünüyor. Ancak Microsoft'un Salı yamaları Firefox 11 güncellemesini birkaç gün geciktirebilir.


82688081_3749748_4241322423441.gif
Bir masal var yaşar, uzaklarda
Bu ömür yetmez ona kavuşmaya


b-491535-sdrhd.gif
Cevapla


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi10tl.net Destek Forumu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping