Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Windows 8 için 4 neden!
Yorum Sayısı: 3,833
Konu Sayısı: 3,634
Rep Puanı: 6,050
Meslek: İşletme
İşletim Sistemi: win7
Bilgisayarım: phılıps
İnternet Tarayıcı: Google Chrome
Takim: galatasaray
Windows 8'e yükseltmek için 4 neden!

"Windows 8'e neden geçeyim ki" diyorsanız, işte size verebileceğimiz 1 değil, tam 4 cevap!

Windows 8'in çıkacağı güne giderek yaklaşıyoruz. İşletim sisteminin "Tüketici Önizleme" sürümü, Microsoft tarafından herkese ücretsiz olarak sunuluyor ve şirket, onun tamamlanmamış sürümünü dahi yayınlamaktan çekinmiyor. Bu sürümü deneyenler ise genellikle işletim sisteminin bir önceki "Geliştirici Önizleme" sürümüne göre çok daha iyi olduğunu düşünüyorlar. Peki Windows 8'e geçmek için bir neden var mı? Bu sorunuz için dört cevabı aşağıda sıralıyoruz.

1. Yeni Metro arayüzü: Windows 8'in ana ekranı, duvar kağıdı, kısayollar, Başlat menüsünden oluşan masaüstü yerine Metro arayüzü olarak adlandırılan ve "döşemelerden" oluşan bir arayüz sunuyor. Windows Phone'dan esinlenilen bu arayüz, tüm Microsoft ürünleri arasında tek bir arayüz meydana getirmeyi amaçlıyor.

Metro, birçokları tarafından dokunmatiklere özel bir arayüzün masaüstünde kullanılması gerekçesiyle eleştiriliyor. Bununla birlikte basitliğe önem veren Metro arayüzünün önemli bir potansiyelinin olduğunu düşünüyoruz. Özellikle de bilgisayarlarla arası çok iyi olmayan, geniş bir kesim için.

2. Sunucular için yeni bir dosya sistemi: Windows 8 Server (Windows 8'in sunuculara özel sürümü), NTFS yerine ReFS dosya sistemini kullanıyor. ReFS, Windows 8'in tüketici sürümünde bulunmayacak. ReFS'nin önemli özelliklerinden bir tanesi, birden fazla sabit diskin tek birim olarak görünebilmesini sağlayan sanal boşluk havuzu.

3. Donanım desteği: Her yeni Windows ile beraber donanım desteğinin iyileşmesi beklenen bir durum. Ancak Windows 8, yenilenen iş parçacığı (thread) planlayıcısı sayesinde çok çekirdekli işlemcilerde daha verimli çalışacak.

4. Kaynaklar ve ARM: Windows 8'in sistem gereksinimleri hemen hemen Windows 7'ninki gibi olacak ve sistem kaynaklarına aç bir işletim sistemi olmayacak. Microsoft'un Windows 8'i tabletlerde ve netbook'larda hızlı çalıştırabilmek için tüm gücüyle çalıştığı biliniyor.
82688081_3749748_4241322423441.gif
Bir masal var yaşar, uzaklarda
Bu ömür yetmez ona kavuşmaya

b-491535-sdrhd.gif

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

10tl.net Destek Forumu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping