Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FIBA'nın kalbi Cenevre'de atıyor!
Yorum Sayısı: 3,833
Konu Sayısı: 3,634
Üyelik Tarihi: Sep 2011
Rep Puanı: 6,050
Cinsiyet: Erkek
Meslek: İşletme
İşletim Sistemi: win7
Bilgisayarım: phılıps
İnternet Tarayıcı: Google Chrome
Nerden: Dünyadan
Takim: galatasaray
#1
Uluslararası Basketbol Federasyonları Birliği'nin (FIBA) toplantıları İsviçre'nin Cenevre kentinde sürüyor.

Türkiye adına, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Turgay Demirel ile TBF Genel Sekreteri Ali Özsoy'un da yer aldığı toplantılarda, FIBA'nın 2017 yılından itibaren uygulamaya koymayı planladığı yeni müsabaka formatıyla ilgili görüşmeler yapıldığı bildirildi.

TBF'den alınan bilgiye göre, TBF Başkanı Turgay Demirel ilk olarak Finans Komisyonu Toplantısı'na katıldı. Dün toplanan FIBA Müsabakalar Komisyonu'nda ise, FIBA'nın 2017 yılından itibaren yürürlüğe koymayı planladığı yeni müsabaka formatları ve ileriye dönük planları masaya yatırıldı. Dünkü toplantılara TBF Genel Sekreteri Ali Özsoy da katıldı.

Dünya çapında toplam 20 federasyon, fikirlerine başvurulmak ve değerlendirmelerini almak üzere FIBA tarafından özel olarak toplantıya davet edilirken, basketbolun geleceği için görüşlerine başvurulan federasyonlardan biri de TBF ve başkan Demirel oldu. Toplantılarda, FIBA Başkanı Ivan Maini ve Genel Sekreter Patrick Baumann uygulamaya koyulması planlanan yeni müsabaka formatı ile ilgili katılımcıları bilgilendirirken, katılımcı federasyon temsilcilerinin de konu ile ilgili fikirleri ve önerileri masaya yatırıldı.

Komisyonun açılış konuşmasını FIBA Başkanı Ivan Mainini yaparken, süreklilik, organize edilen müsabakalarda en üst düzey çekişmenin yaşanması için yapılacak olan çalışmalar gibi konular masaya yatırıldı. NBA ile ortak çalışılarak yarışmalar için yeni bir pazarlama modeli geliştirilmesi, yeni yönetim felsefesi ile ilgili konularda değişime gitmeyi planladıkları belirten Mainini, planlarının da uzun vadeli olduğunu 2030 yılına kadar baktıklarını kaydetti.

Toplantıda, basketbol gibi çok iyi bir ürüne sahip olunduğunun altı çizilirken, FIBA'nın da uluslararası federasyonlara kullanabilecekleri imkanlar ve araçlar sunması gerektiği kaydedildi. FIBA'nın organizasyonlarına yeni bir görünüş verme konusunda da çalışmalar yapıldığı kaydedilirken, bu konu hakkında da fikir alışverişinde bulunuldu.

IVAN MAININI
Ivan Mainini, FIBA'nın büyük bir aile olduğunu söylerken, değişimi reddetmemeleri gerektiğini, büyük bir aile olarak hep birlikte hareket etmelerinin öneminin altını çizdi.

FIBA'nın sadece Avrupa ile sınırlı olmadığını da ifade eden başkan Mainini, zaman zaman problemler yaşanabileceğini ancak bunlara hep birlikte göğüs germeleri gerektiğinin altını çizdi. Birçok kişi ve kuruluşun katkısını almayı istediklerini söyleyen Mainini, değişimin bir gecede olmayacağını FIBA Yönetim Kurulu'nun sene sonunda Rio'da toplanarak son kararlara varacağını da sözlerine ekledi.

PATRICK BAUMANN
FIBA Başkanı Ivan Mainini'nin ardından söz alan Genel Sekreter Patrick Baumann ise FIBA olarak planladıkları yeni uygulamalara farklı bir perspektiften baktı.

Spor endüstrisindeki rekabetin çok sert olduğunu ifade eden Baumann, federasyonlar ve kulüpler arasındaki dengesizlikten bahsetti. Kulüplere çok bağımlı olduklarını kaydeden Baumann, basketbola olan ilgiyi arttıracak yeni modeller yaratmayı planladıklarını ve uluslararası federasyonları da güçlendirmeleri gerektiğini söyledi. Dünya Kupası'nın en önemli ürünleri olduğuna değinen Baumann, Olimpiyat Oyunları'nın da futbolun tersine en iyi şampiyonaları olduğunu kaydetti.

Şampiyonaların eleme maçlarının kulüp takvimlerinde aralıklar açılarak sezon içinde başlamasını planladıklarını kaydeden Baumann, Asya ve Okyanusya grubunun maçlarının da birleştirilmesinin planlandığını belirtti.

WILD CARD UYGULAMASI KALKIYOR
Genel sekreter Patrick Baumann, FIBA'nın hayata geçirmeyi planladığı yenilikler ve değişiklikler ile wild card (kontenjan hakkı) uygulamasının kalkacağını, sezon için çok daha önemli karşılaşmaların oynanacağı, organizasyon yetenekleri ve finansın gelişeceği, federasyonların görünürlülüğünün ve promosyonun artacağını ve dünyanın en popüler ikinci spor dalı olan basketbolun sağlayacağı geri dönüşümün de daha iyi olacağını ifade etti.

TBF Başkanı Turgay Demirel ve Genel Sekreter Ali Özsoy'un katıldığı Cenevre'deki toplantılar bugün ve yarın da devam edecek.
82688081_3749748_4241322423441.gif
Bir masal var yaşar, uzaklarda
Bu ömür yetmez ona kavuşmaya


b-491535-sdrhd.gif
Cevapla


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi10tl.net Destek Forumu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping