Anasayfa İletişim  


Sağlığımız ve sağlık çalışanlarımız için #EvdeKal Türkiye

Dışarı çıkarken Maskeni Tak ve Sosyal Mesafeyi koru

Bu site en iyi Mozilla Firefox tarayıcı ile görüntülenir.

Yeni blog mekanımız. Tıklayınız...

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sunucu ve Masaüstü Sanallaştırmanın Etkinleştirilmesi
#1
Sanallaştırma, bugünkü veri merkezlerinin önemli bir kısmıdır. Sanallaştırmanın sağladığı işletme verimliliği, kuruluşların operasyonel çaba ve güç tüketimini önemli ölçüde azaltmasına olanak verir. Windows Server 2008 R2 aşağıdaki sanallaştırma türlerini sağlamaktadır: Hyper-V ile İstemci ve Sunucu sanallaştırması ve Uzaktan Masaüstü Hizmetleriyle Sunum sanallaştırması.

Hyper-V

Windows Server 2008 R2 yeni bir Hyper-V sürümü sağlamaktadır. Windows Server 2008 R2'deki Hyper-V, yüksek kullanılabilirlik ve performans, gelişmiş yönetim, basitleştirilmiş kullanım yöntemleri ve canlı geçiş gibi yeni özellikler dahil, dinamik veri merkezleri oluşturmak için birçok temel geliştirme alanını içermektedir.

Uzaktan Masaüstü Hizmetleri (önceki adıyla Terminal Hizmetleri)

Uzaktan Masaüstü Hizmetleri, kullanıcılar ve yöneticilere her türlü kullanım senaryosunda en sağlam erişim deneyimini oluşturmak için gereken özellikler ve esnekliği sağlamaktadır. Uzaktan Masaüstü Hizmetleri özellik setini genişletmek amacıyla Microsoft, VDI olarak da bilinen Sanal Masaüstü Altyapısına yatırım yapmaktadır. VDI, Windows ve diğer masaüstü ortamlarının merkezi bir sunucudaki sanal makinelerde çalışmasını ve yönetilmesini sağlayan bir masaüstü sunum mimarisidir.

Alıntıdır
Ölüm ölüm dediğin nedir ki gülüm?
Ben senin için ölmeyi göze almışım.
Cevapla }}}}}}


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi10tl.net Destek Forumu -