Anasayfa İletişim  


Bu site en iyi Mozilla Firefox tarayıcı ile görüntülenir.

Facebook
Twitter
Google
Yukarı Git
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O gemi Suriye'de
#1
HABERTURK.COM DIŞ HABERLER SERVİSİ

Suriyeli muhalifler ve insan hakları örgütleri, Rusya'dan ağır silahlar taşıyan bir geminin Suriye'ye doğru ilerlerdiğini iddia ediyorlardı. Bu iddia batılı kaynaklar tarafında doğrulandı.

Human Rights First adlı insan hakları örgütünden Sadi Hamid, dün güncelenen liman raporlarının, 'Professor Katsman' adlı geminin 26 Mayıs'ta Tartus Limanı'na demir attığını ortaya çıkardığını açıkladı.

BATILI KAYNAKLAR DOĞRULADI
Hamid'in bu iddiaları batılı diplomatlar tarafından da doğrulandı. Adı açıklanmayan bir diplomat Reuters'a, geminin Suriye hükümeti için silah taşıdığının anlaşıldığını ancak silahların türünün ne olduğunun belli olmadığını söyledi.

UCU RUS ŞİRKETE ÇIKIYOR
Bir başka batılı diplomat ise geminin Maltalı bir şirkete ait olduğunu, o şirketin Kıbrıs Rum Kesimi merkezli bir başka şirketin alt kolu olduğunu söyledi. Aynı diplomat Rum şirketinin de bir Rus şirketine bağlı olduğunu belirtti.

ABD'DEN KINAMA
ABD'nin Birleşmiş Milletler Temsilcisi Susan Rice da konuyla ilgili olarak, "bu, Suriye hükümetinin sivillere karşı ölümcül güç kullandığının en açık delilidir" diye konuştu.

"YASADIŞI DEĞİL AMA..."
"Suriye'ye karşı alınan bir silah ambargosu kararı olmadığı için bunun uluslararası yasaların açıkça ihlali olmadığını" söyleyen Rice "yine de, kendi insanlarına karşı korkunç güç kullanan bir rejimin silahlandırılması kınanması gereken bir durumdur" dedi.

RUSYA "BİLGİMİZ YOK" DEMİŞTİ
Silah taşıyan geminin Suriye'ye doğru ilerlediği haberi ilk olarak geçen hafta El Arabiya televizyonu tarafından dile getirilmişti. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ise konuyla ilgili soruları "konuyla ilgili bilgisi olmadığı" şeklinde cevap vermişti.
82688081_3749748_4241322423441.gif
Bir masal var yaşar, uzaklarda
Bu ömür yetmez ona kavuşmaya


b-491535-sdrhd.gif
Cevapla


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi10tl.net Destek Forumu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping