Anasayfa İletişim  


Bu site en iyi Mozilla Firefox tarayıcı ile görüntülenir.

Facebook
Twitter
Google
Yukarı Git
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
iPhone'u ilk Nokia yapmış!
#1
Nokia dokunmatik ekranlı ve tek tuşlu bu modeli iPhone’dan 7 yıl önce tasarlamış.

Nokia’nın Apple’dan yaklaşık 10 yıl önce iPhone ve iPad tasarladığı ortaya çıktı. Şirketin 1990'lı yıllardaki tasarımcısı Nuovo, “Ne zaman iPhone görsem çok üzülüyorum” dedi.

Nokia'nın eski baş tasarımcısı Frank Nuovo, Apple'ın ilkini 2007 yılında piyasaya sürdüğü iPhone'a benzer dokunmatik ekranlı modelleri Nokia olarak 1990'lı yıllarda tasarladıklarını söyledi. 1995 ile 2006 yılları arasında Nokia'nın cihaz tasarım bölümünü yöneten isim olan Nuovo, Wall Street Journal Gazetesi’yle yaptığı görüşmede, söz konusu yıllarda tasarladıkları modelleri de gösterdi. 90’lı yılların ortasında kablosuz iletişime yönelik yeni cihazlar üzerinde çalıştıklarını belirten Nuovo'nun gösterdiği ve iPhone'a benzeyen Nokia'nın dokunmatik ekranlı ve tek tuşlu modeli için seri üretim kararı çıkmamış. Apple'ın ilk iPhone'u çıkardığı 2007’den 7 yıl önce Nokia tasarım ekibinin geliştirdiği telefon, restoran yeri gösterme gibi lokasyon hizmeti de sunuyor.

ONA, 'IPHONE EŞSİZ' DEMEYİN
Nokia, 90'ların sonunda iPad'e benzer (ondan 10 yıldan fazla bir süre önce) kablosuz internet bağlantısı vedokunmatik ekranı olan bir tablet de geliştirmiş. Nuovo, "Apple bu tasarımla sıçrama yaptığında çok üzüldüm. Ne zaman insanlar iPhone'un donanım ürünü olarak eşsiz bir tasarım olduğunu söylese, çok üzülüp sinirleniyorum" dedi .

ZARARI YÜZDE 4'E KATLANDI HİSSESİ YÜZDE 17 UÇTU
Apple ve Samsung rekabetinin etkisiyle Nokia'nın bu yılın 2. çeyreğindeki zararı yaklaşık 4'e katlanarak 1.4 milyar Euro'ya çıktı. Geçen yılın aynı çeyreğinde 368 milyon Euro net zarar açıklayan şirketin, toplam satış gelirleri yüzde 19 gerileyerek 7.5 milyar Euro’ya, akıllı telefon satış gelirleri de yüzde 34 düşüşle 1.5 milyar Euro’ya geriledi. Geçen yıl 2. çeyrekte toplam 88.5 milyon telefon satan Nokia, bu yılın aynı döneminde 83.7 milyon telefon sattı. Bu sonuçlara karşın Nokia hisseleri yüzde 17'yi bulan oranda yükseldi. Yükselişte, yatırımcının 2. çeyrekten daha 'kötü' sonuçlar beklemesinin yanında, şirketin güçlenen nakit rezervi, Lumia 900'ün iki kat artan satışları ve bu yıl çıkacak olan Windows 8'li yeni modeller etkili oldu.

teknoloji
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi10tl.net Destek Forumu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping