Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Şenay Yüzbaşıoğlu Hayatını Kaybetti
Yorum Sayısı: 724
Konu Sayısı: 292
Rep Puanı: 111
İşletim Sistemi: Windows 7 Home Basic
Bilgisayarım: Samsung NP-R580 JS03TR
İnternet Tarayıcı: Opera
Takim: galatasaray
Ekran kartı: Nvidia GeForce
Bellek: 4 GB DDR3
İşlemci: Intel Core i3
“Sev Kardeşim” şarkısıyla adını milyonlara duyuran sanatçı Şenay Yüzbaşıoğlu, son yolculuğuna uğurlandı.

senay-yuzbasioglu.jpg

İSTANBUL (İHA) - Yüzbaşıoğlu'nun kız kardeşi Şaziye Çataloğlu, kız kardeşinin ihmal edilmiş bir sanatçı olduğunu söyledi.

“Sev Kardeşim” şarkısıyla milyonların kalbine tahta kuran, 61 yaşında hayatını kaybeden sanatçı Şenay Yüzbaşıoğlu son yolculuğuna uğurlandı. Ünlü sanatçı için Dolmabahçe Camii’nde öğle namazına müteakip düzenlenen cenaze törenine sanatçının ailesi, sevenleri ve sanatçı dostları katıldı. Hayli üzgün olduğu görülen sanatçının erkek kardeşi Halil İbrahim Ekiz, “Çok üzgünüm. Allah rahmet eylesin” dedi.

Sanatçıyı son yolculuğunda yalnız bırakmayan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de, “Sev Kardeşim’e bugün hala ihtiyaç var. Keşke bugün de o şarkıları söyleyebilsek. Türkiye’nin her tarafında sev kardeşim diyebilsek. Biz 1977 yılında sevgili Şenay’ın ‘Sev Kardeşim’ şarkısındaki sözlere siyaseten layık olabilseydik, Türkiye bugün çok başka bir noktada olurdu. Ben bugün Türkiye’ye diyorum ki, sev kardeşim. Din, dil, kültür farkı gözetmeden gelin birbirimizi sevelim. Bize unutulmayacak sözler bıraktı” diye konuştu.

MEZARIN TAPUSU BULUNAMADI EŞİNİN YANINA GÖMÜLEMEDİ

Yeğeni Umay Aktan, "Şenay’ın eşi Şerif Yüzbaşıoğlu’nun yanında toprağa verilmesi için görüştük. Ancak mezarının tapusu bulunamadığı için yanında toprağa verilemeyeceği söylendi. Ayazağa Mezarlığı gösterildi" dedi. Törene katılan, Şenay Yüzbaşıoğlu’nun ablası Şaziye Çataloğlu da "Eşinin vefatından çok etkilendi.Müzik zaten Şenay’ın hayatıydı. Tek tercihiydi. Müzik onun için ekmek, sudan öteydi. İnanın buna" dedi.

senay-yuzbasioglu2.jpg

“ŞENAY İHMAL EDİLMİŞ BİR SANATÇIDIR”

Şenay Yüzbaşıoğlu’nun kız kardeşi Şaziye Çataloğlu, kardeşinin gereken ilgiyi görmediğini belirterek, “Şenay ihmal edilmiş bir sanatçıdır. Son derece zarif, son derece duygulu, felsefi düşünen, insanları çok seven insandı. Ben düşünüyorum ki, Türkiye’de sanata ve sanatçıya hakikaten hiç değer verilmiyor. Bütün sanatçılar adeta terk edilmiş birer evlat gibiler” dedi.

Sezer Cumhur Önal ise, “Tıklım tıklım Taksim Meydanı’nı şarkısıyla ayağa kaldırıyordu. Toplumun karşısına umut dolu şarkılarla çıktı. Önemliydi, değerliydi” ifadelerini kullandı.

Sanatçının cenazesi, defnedilmek üzere Ayazağa Mezarlığı’na götürüldü.

Mynet Haber

http://www.youtube.com/watch?v=od9L3S1vHhM
Ölüm ölüm dediğin nedir ki gülüm?
Ben senin için ölmeyi göze almışım.
Yorum Sayısı: 3,833
Konu Sayısı: 3,634
Rep Puanı: 6,050
Meslek: İşletme
İşletim Sistemi: win7
Bilgisayarım: phılıps
İnternet Tarayıcı: Google Chrome
Takim: galatasaray
mekanı cennet olsun..allah sabır versin işallah.
82688081_3749748_4241322423441.gif
Bir masal var yaşar, uzaklarda
Bu ömür yetmez ona kavuşmaya

b-491535-sdrhd.gif

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

10tl.net Destek Forumu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping